Znajdź nas na

FAKTY

Konkurs na dyrektora ostrowieckiego szpitala – ogłoszony!

Kto tym razem „zasiądzie” na stanowisku dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim? Zarządzeniem z 20 grudnia Zarząd Powiatu Ostrowieckiego ogłosił konkurs na to stanowisko. Kandydat powinien m.in. posiadać wyższe wykształcenie, wiedzę i doświadczenie, dające rękojmię prawidłowego wykonania obowiązków dyrektora, co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie oraz co najmniej trzyletni staż pracy.

Zdjęcie ilustracyjne. Wnętrze ostrowieckiego szpitala. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Do 9 stycznia 2023 roku kandydaci zainteresowani objęciem funkcji dyrektora w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim mogą składać swoje oferty w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Św. 

Każdemu kandydatowi zgłaszającemu się do konkursu udostępnione zostaną materiały informacyjne, o stanie prawnym, organizacyjnym i ekonomicznym podmiotu leczniczego w siedzibie starostwa.

Kandydat przystępujący do konkursu powinien spełniać wymagania określone w Ustawie o  działalności leczniczej (art. 46 ust. 2), posiadać wyższe wykształcenie, posiadać wiedzę i doświadczenie, dające rękojmię prawidłowego wykonania obowiązków dyrektora, co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie oraz co najmniej trzyletni staż pracy. Nie może być prawomocnie skazany za przestępstwo popełnione umyślnie. Wśród wymagań dodatkowych znalazły się: posiadanie wiedzy z zakresu organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia, znajomość przepisów ustawy o działalności leczniczej, ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych  oraz przepisów wykonawczych do ustawy, ustawy o samorządzie powiatowym, o finansach publicznych, ustawy prawo zamówień publicznych, Kodeksu Pracy, umiejętność organizowania pracy, radzenia sobie ze stresem, rozwiązywania konfliktów interpersonalnych, wiedza i doświadczenie w prowadzeniu inwestycji.

Zgłoszenie powinno zawierać m.in. koncepcję funkcjonowania i rozwoju Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św. 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie 30 dni od dnia upływu terminu składania dokumentów. 

Informacje o konkursie dostępne są TUTAJ.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this