Znajdź nas na

FAKTY

To były spokojne święta na drogach powiatu ostrowieckiego!

Święta Bożego Narodzenia w powiecie ostrowieckim minęły bezpiecznie. Obyło się bez wypadków drogowych i poważnych zdarzeń kryminalnych. Policjanci obsługiwali jedynie kilka niegroźnych kolizji oraz zatrzymali trzech nieodpowiedzialnych kierowców.

Zdjęcie ilustracyjne. Źróodło: Adobe Stock

Jak co roku, w czasie trwania Świąt Bożego Narodzenia policjanci z Wydziału Ruchu drogowego ostrowieckiej komendy czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób podróżujących przez teren powiatu ostrowieckiego. W trakcie prowadzonych kontroli drogowych zwracali uwagę w szczególności na: stan trzeźwości kierujących, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, stan techniczny pojazdów oraz niestosowanie pasów bezpieczeństwa przez podróżujących oraz urządzeń do przewozu dzieci.

W efekcie tych działań na drogach powiatu ostrowieckiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Obyło się więc bez ofiar śmiertelnych i osób rannych. Odnotowano jedynie 6 niegroźnych kolizji. Funkcjonariusze wyeliminowali również z ruchu 3 nieodpowiedzialnych kierowców.

Jako pierwszy w ręce mundurowych „wpadł” 59-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Został on zatrzymany do kontroli drogowej kilka minut po godzinie 12.00 na ul. Onufry Zagłoby w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak się okazało, podróżował on po terenie naszego powiatu pojazdem marki Ford pomimo cofniętych uprawnień. Kilka godzin później funkcjonariusze miejscowej drogówki w Waśniowie skontrolowali pojazd marki Toyota, którym kierował 68-latek. Mieszkaniec gminy Waśniów wsiadł za kierownicę swego pojazdu pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Z kolei następnego dnia mundurowi podjęli interwencję wobec 72-letniego mieszkańca gminy Waśniów, który mając ponad promil alkoholu w organizmie kierował pojazdem marki Citroen.

 Mundurowi apelują o rozsądek i przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this