Znajdź nas na

FAKTY

Kontakt ze szpitalem utrudniony? Robert Minkina nie może doprosić się informacji od pionu administracyjnego!

O tym, że z ostrowieckim Zespołem Opieki Zdrowotnej korespondencja jest utrudniona, pisaliśmy już kilkukrotnie. W placówce nie ma rzecznika prasowego, czy osoby, która odpowiedzialna byłaby za kontakt z mediami, jak to jest w przypadku innych szpitali w Polsce. Nie do końca wiemy, czego jest to wynikiem. Czy szpital nie chce dzielić się informacjami, do których dostęp według Ustawy ma każdy? Czy to raczej problemy z organizacją pracy? Jak się okazuje nie tylko dziennikarze „mają pod górkę ”. Podczas wczorajszej sesji o tym, że na odpowiedź z pionu administracyjnego szpitala trzeba czekać ponad miesiąc, ostatecznie jej nie otrzymując, poinformował także Robert Minkina, radny powiatowy niezrzeszony.

Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Głęboko chylę czoła przed lekarzami, szczególnie ze szpitala. Natomiast padło tu stwierdzenie – administracja. Dosyć od pewnego czasu stało się modne, charakteryzowanie miejsc pracy w służbie zdrowia i ja też zwróciłem się takim pismem o charakterystykę z jednego miejsc pracy. Odpowiem, w Lublinie, w lubelskim na pismo padła odpowiedź w przeciągu pięciu dni, w województwie świętokrzyskim, w jednym – mało tego, że zostało ślicznie scharakteryzowane to miejsce pracy, to jeszcze świadectwa zostały powydawane z dopiskiem – szkodliwe. Natomiast ja skierowałem się o charakterystykę 21 maja tego roku. Do tej pory nie otrzymałem, czyli to jest ponad miesiąc czasu. I teraz szanowni państwo, mówię tu do administracji, przewiduję, że po tym wystąpieniu, przewiduję, otrzymam odpowiedź w przeciągu trzech dni, napisaną od tak, że nie można scharakteryzować miejsca pracy, ponieważ zaginęły dokumenty lub w tamtym czasie nie prowadziło się charakterystyki, tego miejsca pracy –tłumaczył Robert Minkina.

Radny obiecał także, że podczas najbliższej sesji, jeśli otrzyma pismo, odczyta je na forum publicznym.

– To będą lakoniczne dwa, trzy zdania. To tak wygląda, jeżeli chodzi o prace administracji w Polsce, u nas tu na miejscu – podsumował Robert Minkina.

1 Comment

1 Comment

  1. ostrowiak

    28 czerwca, 2019 at 07:34

    A to sobie wybrali mieszkańcy „samorządność”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this