Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

Nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Dziś (sobota, 4 kwietnia) po godzinie 10.00 Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego poinformowała nas o dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie naszego województwa. Pierwszy dotyczy powiatu lipskiego (województwo mazowieckie), drugi – powiatu ostrowieckiego.

Grafika: naOSTRO.info

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To dwaj mężczyźni: starszy z powiatu lipskiego (woj. mazowieckie) oraz w sile wieku z powiatu ostrowieckiego – poinformowała dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano dotąd 81 przypadków zachorowań  na COVID-19.

Wczoraj (piątek, 3 kwietnia) w województwie świętokrzyskim potwierdzono 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

– To kobieta w sile wieku z powiatu skarżyskiego, starsza kobieta z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu buskiego, dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn w sile wieku z powiatu kieleckiego, a także mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego – poinformowała wczoraj (3 kwietnia, po godzinie 22.00) Ewa Łukomska.

O 120 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych (50 osób) pochodzi z województwa śląskiego, 16 osób z województwa wielkopolskiego, 14 z województwa małopolskiego, 10 z województwa zachodniopomorskiego, 9 z województwa pomorskiego, 6 z województw lubuskiego i lubelskiego, 4 z województwa podkarpackiego, 3 z województwa warmińsko-mazurskiego i 2 z województwa świętokrzyskiego.

Zmarły kolejne dwie osoby. Są to 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this