Znajdź nas na

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 2 nowe zakażenia, 19 ozdrowień!

O 314 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (4 lipca) Ministerstwo Zdrowia. Na terenie województwa świętokrzyskiego podczas ostatniej doby odnotowano 2 zakażenia. To chłopiec z powiatu jędrzejowskiego i kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego. Ponadto w województwie potwierdzono 19 ozdrowień z powiatów: starachowickiego – 15 osób, ostrowieckiego – 2 osoby, skarżyskiego – 1 osoba i jędrzejowskiego – 1 osoba.

Zdjęcie ilustracyjne

Jak poinformowało dziś (4 lipca) Ministerstwo Zdrowia, podczas ostatniej doby odnotowano 314 nowych zakażeń. To osoby z województw:  śląskiego (93), wielkopolskiego (57) podkarpackiego (40), małopolskiego (29), mazowieckiego (28), łódzkiego (21), podlaskiego (13), lubelskiego (10), zachodniopomorskiego (7), pomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (3), dolnośląskiego (3) i świętokrzyskiego (2).

Zmarły  4 zakażone koronawirusem osoby:  70-letnia kobieta leczona w szpitalu w Zgierzu, 88-letnia kobieta hospitalizowana w szpitalu w Łodzi, 56-letni mężczyzna leczony w Raciborzu, 79-letnia kobieta leczona w Warszawie. Większość osób miała choroby współistniejące.

W związku z błędnym usunięciem zgonu z 15.04.2020 r. z woj. mazowieckiego, korygujemy statystykę zgonów.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. 

To chłopiec z powiatu jędrzejowskiego i kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego. 

 Ponadto w województwie potwierdzono 19 ozdrowień z powiatów: starachowickiego – 15,  ostrowieckiego – 2, skarżyskiego – 1, jędrzejowskiego – 1.

Jak poinformował wczoraj Piotr Babicki, Starosta Starachowicki, łączna liczba osób z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach z pozytywnym wynikiem testu w kierunku koronawirusa to 38 osób (w tym 22 pensjonariuszy i 16 pracowników). Aktywne przypadki: 18 (w tym 8 pensjonariuszy i 10 pracowników).

W szpitalu w Starachowicach przebywa obecnie 60 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 30 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 27 osób z wynikiem negatywnym, 3 osoby oczekują na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this