Znajdź nas na

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 6 nowych zakażeń, 7 ozdrowień!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród zakażonych nie ma mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w przeciągu ostatniej doby w Polsce odnotowano 502 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 6 zakażonych osób.

Zdjęcie ilustracyjne

O 502 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem  poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięce zakażonych pochodzi z województw: śląskiego (161), małopolskiego (91), mazowieckiego (62), wielkopolskiego (45), dolnośląskiego (31), łódzkiego (29), podkarpackiego (19), opolskiego (16), pomorskiego (15), podlaskiego (8), świętokrzyskiego (6), zachodniopomorskiego (6), warmińsko-mazurskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), lubuskiego (4).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem. Najmłodsza z nich miała 38 lat (kobieta hospitalizowana w szpitalu w Raciborzu), najstarsza – 85 lat (mężczyzna także z Raciborza). Większość osób miała choroby współistniejące.

Także na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.   To młody mężczyzna i starsza kobieta z powiatu buskiego, chłopiec i mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu staszowskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu sandomierskiego. 

Ponadto w województwie potwierdzono 7 nowych ozdrowień, wszystkie w powiecie starachowickim.

 W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 956 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 770 ozdrowień.

Obecnie: 39 osób jest hospitalizowanych, 1405 osób jest poddanych kwarantannie, 26 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this