Znajdź nas na

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 6 nowych zakażeń, 7 ozdrowień!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród zakażonych nie ma mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w przeciągu ostatniej doby w Polsce odnotowano 502 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 6 zakażonych osób.

Zdjęcie ilustracyjne

O 502 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem  poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięce zakażonych pochodzi z województw: śląskiego (161), małopolskiego (91), mazowieckiego (62), wielkopolskiego (45), dolnośląskiego (31), łódzkiego (29), podkarpackiego (19), opolskiego (16), pomorskiego (15), podlaskiego (8), świętokrzyskiego (6), zachodniopomorskiego (6), warmińsko-mazurskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), lubuskiego (4).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem. Najmłodsza z nich miała 38 lat (kobieta hospitalizowana w szpitalu w Raciborzu), najstarsza – 85 lat (mężczyzna także z Raciborza). Większość osób miała choroby współistniejące.

Także na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.   To młody mężczyzna i starsza kobieta z powiatu buskiego, chłopiec i mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu staszowskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu sandomierskiego. 

Ponadto w województwie potwierdzono 7 nowych ozdrowień, wszystkie w powiecie starachowickim.

 W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 956 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 770 ozdrowień.

Obecnie: 39 osób jest hospitalizowanych, 1405 osób jest poddanych kwarantannie, 26 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ćmielowie „namawia” nas do łamania prawa?

FAKTY

Wioletta Rogala-Mazur: Zadziwił mnie człowiek w czerwonych okularach! W tym roku ćmielowski sztab WOŚP przenosi się do internetu!

FAKTY

Szczepienia w ostrowieckim szpitalu odwołane!

FAKTY

Adam Karolik: Jeśli taka dystrybucja utrzyma się nadal, to społeczeństwo powiatu ostrowieckiego zostanie skutecznie zaszczepione w przeciągu ok. dwóch lat!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this