Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: oświadczenie wojewody i kolejne zakażenia w powiecie ostrowieckim!

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród zainfekowanych osób są także mieszkańcy powiatu ostrowieckiego. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 444 zachorowania na COVID-19, w tym 22 zgony oraz 250 ozdrowień. Jest też oświadczenie Zbigniewa Koniusza, Wojewody Świętokrzyskiego w związku z wykryciem ogniska zakażeń w starachowickim oddziale Animex-u.

Grafika: naOSTRO.info

Koronawirus nie daje za wygraną i choć analizując oficjalne statystyki w porównaniu do innych województw, sytuacja nie jest u nas najgorsza, wciąż pojawiają się jednak nowe zakażenia.

Dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego, poinformowała o kolejnych 5 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To mężczyzna w sile wieku i starsza kobieta z powiatu ostrowieckiego , a także dwóch mężczyzn i kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 444 zachorowania na COVID-19, w tym 22 zgony oraz 250 ozdrowień.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 221 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej zachorowań odnotowano w województwie śląskim (178 osób ), 14 w województwie dolnośląskim, 11 w opolskim, 5 w świętokrzyskim, po 4 w małopolskim i zachodniopomorskim, 3 w podlaskim i 2 w lubuskim.

Od początku epidemii w Polsce 23 376 osób zakażonych zostało koronawirusem. Zmarło 1051 osób.

Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski wydał wczoraj 929 maja) oświadczenie w związku z wykryciem ogniska zakażeń w firmie Animex .

– Sytuacja epidemiologiczna w zakładach Animex jest przez nas monitorowana od wykrycia pierwszego przypadku w tym ognisku zakażeń. Zaangażowane zostały odpowiednie służby – Wojewódzka oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Od czasu wykrycia pierwszego zakażenia do kwarantanny – zgodnie z procedurą – włączane są kolejne osoby, a część jest obejmowana nadzorem epidemiologicznym. Sytuacja jest pod kontrolą. Jesteśmy przygotowani na różne warianty – w gotowości jest 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej, która w razie potrzeby wykonania testów u większej liczby pracowników – bądź całej załogi – niemal natychmiast może uruchomić punkt pobrań wymazów do testów w kierunku koronawirusa w samych zakładach lub w pobliżu. Na razie takie działania nie są konieczne – tłumaczy Wojewoda Świętokrzyski.

Na dziś (30 maja, sobota) zaplanowano także konferencję prasową z udziałem Wojewody Świętokrzyskiego, pod zakładami Animex.

Do tematu powrócimy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi G. trafił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św.!

FAKTY

13 nowych zakażeń koronawirusem w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

Czy mieszkańcy zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej Zakładów Porcelany Ćmielów o podwyżkach poinformowani zostali w prawidłowy sposób?

FAKTY

Kolejnych 21 komputerów w ramach projektu Zdalna Szkoła+ trafiło do gminy Kunów! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this