Znajdź nas na

FAKTY

Korytarze życia naprawdę je ratują!

Korytarz życia to wolna przestrzeń pozostawiona dla pojazdów ratunkowych, poruszających się w korku. Każda sekunda, którą dzięki jego sprawnemu utworzeniu zyskują służby ratunkowe jest niezwykle cenna. Nie tylko ułatwiamy im pracę, ale przede wszystkim możemy przyczynić się do ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

Zdjęcie ilustracyjne

Korytarz życia to przestrzeń utworzona przez kierowców, której celem  jest ułatwienie przejazdu pojazdów uprzywilejowanych. Udrożnienie pasa ruchu umożliwia i skraca czas przejazdu karetek pogotowia lub innych pojazdów ratunkowych, policji, straży pożarnej np. do zdarzeń drogowych i wypadków.

Zasady są proste, w przypadku jezdni z dwoma pasami ruchu należy usunąć się z drogi przejazdu przez zjechanie jak najbliżej lewej krawędzi pasa ruchu, gdy poruszamy się lewym pasem, natomiast jak najbliżej prawej krawędzi, gdy jedziemy prawym pasem. 

W przypadku, gdy mamy do czynienia z więcej niż dwoma pasami ruchu w tym samym kierunku, kierowcy jadący lewym pasem, powinni zjechać do lewej krawędzi jezdni, a kierujący poruszający się pozostałymi pasami ruchu, powinni zjechać jak najbliżej prawej krawędzi. Powrót na zajmowany pas ruchu może nastąpić dopiero po przejeździe pojazdu uprzywilejowanego.

Regulacje wprowadzono po to, aby obowiązujące już dziś i często stosowane, czy to intuicyjnie czy ze zwykłej uprzejmości, zasady znalazły odzwierciedlenie w przepisach, a wiedza o nich stała się powszechna.

Także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach poprzez licznie prowadzone działania profilaktyczno-edukacyjne propaguje wśród uczestników ruchu drogowego, wiedzę o zasadach ruchu drogowego skupiając się zwłaszcza na elementach związanych z jego bezpieczeństwem.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this