Znajdź nas na

FAKTY

Krzysztof K. usłyszał zarzut zabójstwa, nie przyznaje się do winy!

Wracamy do tragedii, jaka wydarzyła się w jednym z bloków na Osiedlu Stawki w Ostrowcu Świętokrzyskim. We wtorek w jednej z klatek schodowych znaleziono tam zwłoki 41-letniego mężczyzny. Bezpośrednio po zdarzeniu funkcjonariusze Policji zatrzymali Krzysztofa K. oraz kobietę, która według wstępnych ustaleń mogła mieć związek ze zdarzeniem.
Przesłuchano co najmniej dwóch świadków. Krzysztof K. usłyszał już zarzut zabójstwa. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Grozi mu dożywocie.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

21 września (wtorek), około 14.40 na klatce schodowej jednego z bloków na Osiedlu Stawki w Ostrowcu Świętokrzyskim znaleziono zakrwawione zwłoki 41-letniego mężczyzny. Na miejsce natychmiast udali się ostrowieccy policjanci. Przybyło tam również pogotowie ratunkowe. Niestety lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Policjanci wstępnie ustalili, że do śmierci 41-latka mogła, bądź mogły przyczynić się osoby trzecie. 

Sprawą zajęła się ostrowiecka prokuratura. 

Dziś (23 września) w godzinach porannych przeprowadzona została sesja zwłok 41-latka. Znane są już wstępne wyniki tej sekcji.   

– Bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny były rany zadane nożem – wyjaśnia Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.  Dodaje, że w sprawie zebrano materiał dowodowy w postaci wyników oględzin miejsca zdarzenia i zwłok prowadzonych pod kierownictwem prokuratora i z udziałem biegłego lekarza sądowego, wstępnych wyników sekcji zwłok oraz zeznań świadków.

W oparciu o materiał dowodowy prokurator przedstawił zatrzymanemu Krzysztofowi K. zarzut zabójstwa. Co istotne bezpośrednio po zdarzeniu funkcjonariusze Policji zatrzymali Krzysztofa K. oraz kobietę, która według wstępnych ustaleń mogła mieć związek ze zdarzeniem. 

– Podejrzany w toku przesłuchania nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św. wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Oczekujemy teraz na termin posiedzenia oraz rozpoznanie naszego wniosku –  tłumaczy Daniel Prokopowicz. 

W śledztwie kompletowany będzie materiał dowodowy niezbędny do jednoznacznego ustalenia okoliczności sprawy, w tym motywów działania sprawcy. 

Za zarzucany czyn podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Zatrzymana do sprawy 32-latka została zwolniona po przesłuchaniu w charakterze świadka.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this