Znajdź nas na

SPORT

KSZO Handball wzmacnia skład!

Turniej Noworoczny, którego gospodarzem będzie zespół KSZO Handball, następnie mecz w jednej szesnastej finału Pucharu Polski i najważniejsze – przygotowania do rozpoczynającej się niedługo rundy rewanżowej Pierwszej Ligiii Piłki Ręcznej, tak w wielki skrócie przedstawiają się najbliższe plany ostrowieckiego zespołu. Trener nie ukrywa, że łatwo nie będzie, jednak cel przed zespołem jest jasny – utrzymać się w rozgrywkach Pierwszej Ligi.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podczas dzisiejszej (16 stycznia) konferencji prasowej, Karol Szewczyk, prezes ostrowieckiej drużyny,  nakreślił sytuację w jakiej aktualnie znajduje się drużyna, a także przedstawił plany na najbliższą przyszłość. 

– Przed nami druga runda rewanżowa Pierwszej Ligi, do której drużyna już się przygotowuje jak i 1/16 finału Pucharu Polski, gdzie zagramy z Azotami Puławy, drużyną z Super Ligi. Chciałbym też przedstawić zmiany w sztabie szkoleniowym, a także nowych zawodników, którzy zasilą skład naszej drużyny – mówił Karol Szewczyk, prezes KSZO Handball. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ostrowiecka drużyna już od dwóch tygodni przygotowuje się do nowego sezonu. Pod okiem nowego trenera – Tomasza Strzębała dobrze znanego kibicom piłki ręcznej, jaki wieloletniego trenera PGE VIVE Kielce, a ostatnio odnoszącego sukcesy zespołu MMTS Kwidzyn, rozegra spotkania już w najbliższą sobotę, 18 stycznia  w hali przy ulicy Świętokrzyskiej w ramach Turnieju Noworocznego. Jego rozpoczęcie zaplanowano na godz 10.00. Oprócz zespołu KSZO Handball w turnieju wezmą udział drużyny z pierwszej ligi tj. KSSPR Końskie, Azoty Puławy II i Padwa Zamość. 

Kolejnym wyzwaniem dla ostrowieckiej drużyn będzie spotkanie w ramach 1/16 Finału Pucharu Polski,  gdzie na własnym parkiecie zawodnicy podejmować będą drużynę grającą w rozgrywkach Super Ligii Azoty Puławy. 

Jak podkreśla Karol Szewczyk, będzie to historyczny mecz, ponieważ jak dotąd nie udało się KSZO tak wysoko awansować w rozgrywkach pucharowych. 

– Jest to awans historyczny,  bo jest to najwyższe miejsce, etap w jakim drużyna występowała. Będzie to fajne przeżycie dla kibiców, żeby zobaczyć drużynę z Super Ligii, jak i naszych zawodników, którzy będą mogli sprawdzić się na tle zespołu z Puław.  Na to spotkanie, a także na Turniej Noworoczny bardzo serdecznie zapraszam wszystkich kibiców – podsumował Karol Szewczyk, prezes KSZO Handball.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Koszulki ostrowieckiego zespołu założyli trzej nowi gracze. 

Adrian Wojkowski. Bardzo waleczny zawodnik dobrze znany ostrowieckim kibicom, grający już kiedyś w KSZO. Jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i będzie dla drużyny  wzmocnieniem nie tylko w ataku, ale także – obronie.

Kolejnym „nabytkiem”  jest Jakub Ćwięk, zawodnik wypożyczony ze Stali Mielec, który rozegrał już kilka meczy w Super Lidze. Jak podkreślał Karol Szewczyk zespół bardzo liczy na niego w  rozegraniu, ataku ale i na środku obrony. Hubert Skuciński, skrzydłowy ze Stali Mielec, to trzeci zawodnik jaki wzmocni skład KSZO Handball. Jest on także uniwersalnym zawodnikiem, grającym w Super Lidze. Mimo młodego wieku ma duże doświadczenie. 

Czy wzmocniony nowymi zawodnikami i doświadczonym  trenerem skład będzie receptą do osiągnięcia założonego celu? Tomasz Strzębała uważa, że będzie to trudna runda, a każdy rozgrywany mecz stanie się tym najważniejszym. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Mam nadzieję że będę udanie prowadził zespół do osiągnięcia celu utrzymania się pierwszej lidze, a ten cel może okazać się trudniejszy, niż zdobycie medalu w superlidze, bo sytuacja punktowa i rozkład gier nie jest łatwy i będziemy musieli bardzo mocno pracować, żeby punkty zbierać i żeby w końcowym rozrachunku znaleźć się na tym miejscu, które gwarantuje utrzymanie – mówi Tomasz Strzębała, trener KSZO Handball.  

Dodaje, że każdy mecz, który będziemy grać w rozgrywkach, to będzie mecz grany na maksa. Każdy mecz będzie dla nas najistotniejszy. 

Trener poznał już zawodników i pozycje, na których grają. Dodał, że z optymizmem patrzy w przyszłość. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ćmielowie „namawia” nas do łamania prawa?

FAKTY

Wioletta Rogala-Mazur: Zadziwił mnie człowiek w czerwonych okularach! W tym roku ćmielowski sztab WOŚP przenosi się do internetu!

FAKTY

Szczepienia w ostrowieckim szpitalu odwołane!

FAKTY

Adam Karolik: Jeśli taka dystrybucja utrzyma się nadal, to społeczeństwo powiatu ostrowieckiego zostanie skutecznie zaszczepione w przeciągu ok. dwóch lat!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this