Znajdź nas na

SPORT

KSZO Handball wzmacnia skład!

Turniej Noworoczny, którego gospodarzem będzie zespół KSZO Handball, następnie mecz w jednej szesnastej finału Pucharu Polski i najważniejsze – przygotowania do rozpoczynającej się niedługo rundy rewanżowej Pierwszej Ligiii Piłki Ręcznej, tak w wielki skrócie przedstawiają się najbliższe plany ostrowieckiego zespołu. Trener nie ukrywa, że łatwo nie będzie, jednak cel przed zespołem jest jasny – utrzymać się w rozgrywkach Pierwszej Ligi.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podczas dzisiejszej (16 stycznia) konferencji prasowej, Karol Szewczyk, prezes ostrowieckiej drużyny,  nakreślił sytuację w jakiej aktualnie znajduje się drużyna, a także przedstawił plany na najbliższą przyszłość. 

– Przed nami druga runda rewanżowa Pierwszej Ligi, do której drużyna już się przygotowuje jak i 1/16 finału Pucharu Polski, gdzie zagramy z Azotami Puławy, drużyną z Super Ligi. Chciałbym też przedstawić zmiany w sztabie szkoleniowym, a także nowych zawodników, którzy zasilą skład naszej drużyny – mówił Karol Szewczyk, prezes KSZO Handball. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ostrowiecka drużyna już od dwóch tygodni przygotowuje się do nowego sezonu. Pod okiem nowego trenera – Tomasza Strzębała dobrze znanego kibicom piłki ręcznej, jaki wieloletniego trenera PGE VIVE Kielce, a ostatnio odnoszącego sukcesy zespołu MMTS Kwidzyn, rozegra spotkania już w najbliższą sobotę, 18 stycznia  w hali przy ulicy Świętokrzyskiej w ramach Turnieju Noworocznego. Jego rozpoczęcie zaplanowano na godz 10.00. Oprócz zespołu KSZO Handball w turnieju wezmą udział drużyny z pierwszej ligi tj. KSSPR Końskie, Azoty Puławy II i Padwa Zamość. 

Kolejnym wyzwaniem dla ostrowieckiej drużyn będzie spotkanie w ramach 1/16 Finału Pucharu Polski,  gdzie na własnym parkiecie zawodnicy podejmować będą drużynę grającą w rozgrywkach Super Ligii Azoty Puławy. 

Jak podkreśla Karol Szewczyk, będzie to historyczny mecz, ponieważ jak dotąd nie udało się KSZO tak wysoko awansować w rozgrywkach pucharowych. 

– Jest to awans historyczny,  bo jest to najwyższe miejsce, etap w jakim drużyna występowała. Będzie to fajne przeżycie dla kibiców, żeby zobaczyć drużynę z Super Ligii, jak i naszych zawodników, którzy będą mogli sprawdzić się na tle zespołu z Puław.  Na to spotkanie, a także na Turniej Noworoczny bardzo serdecznie zapraszam wszystkich kibiców – podsumował Karol Szewczyk, prezes KSZO Handball.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Koszulki ostrowieckiego zespołu założyli trzej nowi gracze. 

Adrian Wojkowski. Bardzo waleczny zawodnik dobrze znany ostrowieckim kibicom, grający już kiedyś w KSZO. Jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i będzie dla drużyny  wzmocnieniem nie tylko w ataku, ale także – obronie.

Kolejnym „nabytkiem”  jest Jakub Ćwięk, zawodnik wypożyczony ze Stali Mielec, który rozegrał już kilka meczy w Super Lidze. Jak podkreślał Karol Szewczyk zespół bardzo liczy na niego w  rozegraniu, ataku ale i na środku obrony. Hubert Skuciński, skrzydłowy ze Stali Mielec, to trzeci zawodnik jaki wzmocni skład KSZO Handball. Jest on także uniwersalnym zawodnikiem, grającym w Super Lidze. Mimo młodego wieku ma duże doświadczenie. 

Czy wzmocniony nowymi zawodnikami i doświadczonym  trenerem skład będzie receptą do osiągnięcia założonego celu? Tomasz Strzębała uważa, że będzie to trudna runda, a każdy rozgrywany mecz stanie się tym najważniejszym. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Mam nadzieję że będę udanie prowadził zespół do osiągnięcia celu utrzymania się pierwszej lidze, a ten cel może okazać się trudniejszy, niż zdobycie medalu w superlidze, bo sytuacja punktowa i rozkład gier nie jest łatwy i będziemy musieli bardzo mocno pracować, żeby punkty zbierać i żeby w końcowym rozrachunku znaleźć się na tym miejscu, które gwarantuje utrzymanie – mówi Tomasz Strzębała, trener KSZO Handball.  

Dodaje, że każdy mecz, który będziemy grać w rozgrywkach, to będzie mecz grany na maksa. Każdy mecz będzie dla nas najistotniejszy. 

Trener poznał już zawodników i pozycje, na których grają. Dodał, że z optymizmem patrzy w przyszłość. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this