Znajdź nas na

SPORT

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych trenowali ze strażakami!

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Świętokrzyskim wiedzą, że sport to zdrowie. Sporo z nich trenuje w Klubie OS „Rywal”. Dzięki ciężkiej pracy, a także wsparciu trenerów odnoszą liczne sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych. Nigdy też nie unikają treningu, a gdy można potrenować z najlepszymi wśród najlepszych – ostrowieckimi strażakami, tym chętniej uczestniczą w zajęciach sportowych.

fot. ZSS w Ostrowcu Św.

Szybkość, sprawność, wytrzymałość, gibkość i siła, to cechy wyróżniające strażaków. Aby zostać strażakiem trzeba przejść test sprawności fizycznej: podciąganie na drążku, bieg po kopercie, próbę wydolnościową (Beep Test). 15 stycznia na zajęciach sportowych na hali Zespołu Szkół nr 2 (Budowlanka) uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., przy ul. Iłżeckiej 33 po dobrej rozgrzewce wraz ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. z asp. Robertem Zdonkiem i starszym str. Dominikiem Dębowskim ćwiczyli, m.in. bieg po kopercie, bieg z wężami gaśniczymi, uczyli się jak zwijać i rozwijać węże dwoma sposobami.

fot. ZSS w Ostrowcu Św.

Nie zabrakło pogadanki na temat pracy strażaka, ponadto został zaprezentowany podstawowy sprzęt i ubiór potrzebny w akcji. Na koniec były wspólne rzuty do kosza.

Zajęcia odbyły dzięki zgodzie st. bryg. mgr inż. Roberta Grudnia, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.

fot. ZSS w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this