Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych trenowali ze strażakami!

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Świętokrzyskim wiedzą, że sport to zdrowie. Sporo z nich trenuje w Klubie OS „Rywal”. Dzięki ciężkiej pracy, a także wsparciu trenerów odnoszą liczne sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych. Nigdy też nie unikają treningu, a gdy można potrenować z najlepszymi wśród najlepszych – ostrowieckimi strażakami, tym chętniej uczestniczą w zajęciach sportowych.

fot. ZSS w Ostrowcu Św.

Szybkość, sprawność, wytrzymałość, gibkość i siła, to cechy wyróżniające strażaków. Aby zostać strażakiem trzeba przejść test sprawności fizycznej: podciąganie na drążku, bieg po kopercie, próbę wydolnościową (Beep Test). 15 stycznia na zajęciach sportowych na hali Zespołu Szkół nr 2 (Budowlanka) uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., przy ul. Iłżeckiej 33 po dobrej rozgrzewce wraz ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. z asp. Robertem Zdonkiem i starszym str. Dominikiem Dębowskim ćwiczyli, m.in. bieg po kopercie, bieg z wężami gaśniczymi, uczyli się jak zwijać i rozwijać węże dwoma sposobami.

fot. ZSS w Ostrowcu Św.

Nie zabrakło pogadanki na temat pracy strażaka, ponadto został zaprezentowany podstawowy sprzęt i ubiór potrzebny w akcji. Na koniec były wspólne rzuty do kosza.

Zajęcia odbyły dzięki zgodzie st. bryg. mgr inż. Roberta Grudnia, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.

fot. ZSS w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Małgorzata Ślusarz: Przeszło dwa lata pielęgniarki w ośrodku zdrowia w Waśniowie były poniżane, traktowane w nieodpowiedni sposób!

FAKTY

Radni z Klubu PiS: Jesteśmy na granicy miasta prezydenckiego! Opozycja przeciwko absolutorium dla prezydenta!

FAKTY

Wakacje 2020: euro tańsze nie będzie!

FAKTY

Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego postawili na Andrzeja Dudę!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this