Znajdź nas na

FAKTY

Kto będzie nowym dyrektorem Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich? Dotychczasowy odchodzi na emeryturę!

10 listopada wniosek o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy o pracę złożył Jerzy Wrona, dotychczasowy dyrektor ŚZDW. Na razie jego obowiązki pełnił będzie Maciej Grzeszczak, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. Utrzymania Sieci Drogowej w ŚZDW.

Jerzy Wrona, pełnił funkcję dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

10 listopada 2023 roku Jerzy Wrona, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, w związku z zamiarem przejścia na emeryturę, złożył do Marszałka Województwa Świętokrzyskiego wniosek w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie umowy o pracę z dniem 27 lutego 2024 roku. Przychylając się do złożonego wniosku, Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął uchwałę w sprawie rozwiązania z nim umowy o pracę za porozumieniem stron, z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia. Jednocześnie wyraził zgodę na zwolnienie Jerzego Wrony z obowiązku świadczenia pracy w okresie od 1 grudnia 2023 roku do 27 lutego 2024 roku.

 – W związku z koniecznością zapewnienia ciągłości działania i sprawności wykonywanych zadań statutowych do czasu wyłonienia nowego dyrektora jednostki w trybie konkursowym, Zarząd Województwa Świętokrzyskiego powierzył z dniem 1 grudnia 2023 roku pełnienie obowiązków dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Panu Maciejowi Grzeszczakowi, dotychczasowemu zastępcy dyrektora ds. Utrzymania Sieci Drogowej w ŚZDW – wyjaśnia Przemysław Chruściel, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. 

 Jerzy Wrona pełnił funkcję dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach od stycznia 2021 roku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this