Znajdź nas na

FAKTY

10 kolizji na drogach powiatu ostrowieckiego w ciągu jednego dnia!

Wczoraj (wtorek, 28 listopada) ostrowieccy policjanci mieli ręce pełne roboty. Na terenie powiatu ostrowieckiego doszło bowiem do 11 zdarzeń drogowych. Mundurowi apelują, aby zachować szczególną ostrożność.

fot. Czytelnik

Intensywne opady śniegu, niska temperatura , a do tego nieuwaga kierowców, to najgorsze z możliwych połączeń. Na drogach powiatu ostrowieckiego doszło do 10 kolizji oraz 1 wypadku drogowego. Niestety takie warunki atmosferyczne nie sprzyjają żadnemu uczestnikowi ruchu drogowego. Towarzysząca opadom śniegu śliska nawierzchnia jezdni sprzyja za to stłuczkom i potrąceniom. 

Funkcjonariusze apelują także do pieszych, aby nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżające pojazdy. Nawet znajdując się w rejonie przejścia dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Zgodnie z przepisami pieszy ma tam pierwszeństwo, ale należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Kierujący powinni natomiast dostosować styl  jazdy do zmieniających się warunków atmosferycznych oraz zachować bezpieczną odległości od poprzedzających aut.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this