Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kto skorzysta na zmianie przepisów na prawo jazdy?

Nie więcej niż 9 – tylu kursantów, starających się o prawo jazdy może przeegzaminować w ciągu jednego dnia egzaminator od 1 stycznia 2020 roku. Oznacza to wydłużenie czasu oczekiwania na egzamin praktyczny, a także mniejsze wpływy do budżetu WORD-ów. O zmiany w przepisach zapytaliśmy w kieleckim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zamysł Ministerstwa Infrastruktury był jeden – zmniejszenie kolejek oczekujących na egzaminy. W praktyce będzie to oznaczało mniejsze wpływy do kasy WORD-ów, a jeśli doda się  do tego informację, że ceny za egzaminy na prawo jazdy nie wzrosły od 2013 roku, przed WORD-ami nie lada wyzwanie.

– Musimy dostosować się do nowych przepisów, które mówią, o tym, że egzaminator „umawia się” z egzaminowanym na konkretną godzinę. Dla przykładu, gdy dana osoba, która będzie zdawała egzamin umówi się na godzinę 12.00, będzie dla niej wylosowany egzaminator. Nie będzie już takich sytuacji, że coś się opóźni, a kursant starający się o prawo jazdy będzie musiał czekać. Każdy zdający będzie miał do dyspozycji 50 minutowy czas na egzamin – wyjaśnia Zbigniew Duda, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach. 

Dotychczas wyglądało to tak, że osoba zdająca pojawiła się w oczekiwaniu na swój egzamin dużo wcześniej. Nigdy nie można było jednoznacznie stwierdzić kiedy osoba ją poprzedzająca, zakończy swój egzamin. Dla kursanta, oczekującego na swoją kolej był to także dodatkowy stres. Od 1 stycznia 2020 roku egzamin będzie mógł się opóźnić maksymalnie o 15 minut zarówno ze strony kursanta, jak i egzaminatora. 

Zmiana przepisów spowoduje także zmniejszenie liczby egzaminów, a tym samym mniejsze wpływy do kas WORD-ów. Ceny paliw, eksploatacji aut, prądu czy wzrost pensji minimalnej, wciąż idą w górę. Przed WORD-ami zatem nie lada wyzwanie. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this