Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wiemy jakie kwoty wydało Starostwo w 2019 roku na promocję w lokalnych mediach!

O to jaką kwotę wydatkowało Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim na promocję i informacje zamieszczane w mediach za 2019 rok dopytywał Paweł Walesic, radny powiatowy z Prawa i Sprawiedliwości. Interpelacja o tyle ciekawa, że jak słyszymy praktycznie na każdej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, Starostwo znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i wszędzie gdzie tylko może szuka oszczędności. Czy zatem kwota wydana w 2019 roku na promocję była niezbędna? I jaki jest sens promowania się Starostwa w powiecie?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jaką kwotę wydatkowało Starostwo Powiatowe na promocję i informacje zamieszczone w mediach za rok 2019. W zestawieniu proszę o wyszczególnienie firm realizujących te zlecenia, terminów ich realizacji, kwot za te usługi oraz wskazanie samych usług, jakie były realizowane – pytał w swojej interpelacji z 31 grudnia 2019 roku Paweł Walesic, radny Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Pytanie o tyle zasadne, że  podczas każdej niemal sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego z ust radnych KWW Jarosława Górczyńskiego słyszymy o tragicznej sytuacji finansowej w jakiej znalazło się starostwo powiatowe, cięciu kosztów i szukaniu oszczędności.

Interpelacja radnego Pawła Walesica z 31 grudnia 2019 roku

O tym, że Starostwo Powiatowe kupiło ciągnik wraz z kosiarką za ponad 350 tysięcy złotych pisaliśmy całkiem niedawno. Zakup o tyle kontrowersyjny, że na remonty w szkołach przeznaczono niewiele więcej, bo zaledwie 380 tys, zł. Tym bardziej może dziwić kwota wydawana przez Starostwo Powiatowe na promocje i informacje w lokalnych mediach. W sumie w 2019 roku wydano 60 472, 35 zł. Rok 2019 najbardziej „opłacalny”, okazał się  dla Gazety Ostrowieckiej, która w okresie od lutego do grudnia 2019 roku zarobiła – 56 364, 75 zł za publikacje materiałów prasowych, dotyczących działalności powiatu ostrowieckiego. Dzieląc tę kwotę przez 11 miesięcy otrzymujemy średnio 5 124 zł. To tylko trochę mniej niż średnia krajowa w 2019 roku. Pytanie ilu mieszkańców Ostrowca Św. może tylko pomarzyć o takich miesięcznych zarobkach? Ale to nie koniec. Publikacja oferty edukacyjnej szkół powiatowych w maju 2019 roku również w Gazecie Ostrowieckiej – kosztowała 2 460,00 zł. W dobie dostępności do internetu, a także biorąc pod uwagę z jakich środków masowego przekazu korzysta młodzież, rodzi się pytanie, czy nie był to niepotrzebny wydatek.

Odpowiedź na interpelację radnego Pawła Walesica


Spoty promujące dożynki  powiatowe w sierpniu 2019 roku emitowane w Radiu Rekord, w którym audycję ma jeden z radnych powiatowych – Dariusz Czupryński , kosztowały 984 zł.

Powiat wydał także 516 zł za kondolencje dla biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, jakie ukazały się w Echu Dnia, również w tej samej prasie ukazały się życzenia bożonarodzeniowe, których koszt wyniósł 147,60 zł. 

O to jakie kwoty Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. wydało na promocję i informacje zamieszczone w mediach pytaliśmy na początku maja 2019 roku. Interesowało nas wówczas jaka kwota wydana została w początkowych miesiącach roku do maja włącznie (umowa podpisana od 5 lutego 2019 roku). Wówczas było to już (od lutego do maja) 20 387,25 zł. 

Jak zapewniał nas wówczas w swojej odpowiedzi Andrzej Jabłoński, wicestarosta ostrowiecki:

– Łącznie w 2019 roku zaplanowano kwotę 57 564,00 zł, zgodnie z podpisaną umową z Gazetą Ostrowiecką. Plan finansowy nie przewiduje innych wydatków na ww. cel – czytamy w odpowiedzi z 3 lipca 2019 roku, pod którą podpisał się Andrzej Jabłoński, wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego. 

Odpowiedź na wniosek naszego portalu z 5 maja 2019 roku

Jak się okazało Starostwo wydało jednak o 2 908, 35 zł więcej.

Otwartym pozostaje pytanie w jakim celu Starostwo promuje się na terenie powiatu, który obejmuje swoim zasięgiem i czy naprawdę nie ma ważniejszych wydatków niż artykuły, spoty, czy informatory w lokalnych mediach?

1 Comment

1 Comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this