Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wiemy jakie kwoty wydało Starostwo w 2019 roku na promocję w lokalnych mediach!

O to jaką kwotę wydatkowało Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim na promocję i informacje zamieszczane w mediach za 2019 rok dopytywał Paweł Walesic, radny powiatowy z Prawa i Sprawiedliwości. Interpelacja o tyle ciekawa, że jak słyszymy praktycznie na każdej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, Starostwo znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i wszędzie gdzie tylko może szuka oszczędności. Czy zatem kwota wydana w 2019 roku na promocję była niezbędna? I jaki jest sens promowania się Starostwa w powiecie?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jaką kwotę wydatkowało Starostwo Powiatowe na promocję i informacje zamieszczone w mediach za rok 2019. W zestawieniu proszę o wyszczególnienie firm realizujących te zlecenia, terminów ich realizacji, kwot za te usługi oraz wskazanie samych usług, jakie były realizowane – pytał w swojej interpelacji z 31 grudnia 2019 roku Paweł Walesic, radny Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Pytanie o tyle zasadne, że  podczas każdej niemal sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego z ust radnych KWW Jarosława Górczyńskiego słyszymy o tragicznej sytuacji finansowej w jakiej znalazło się starostwo powiatowe, cięciu kosztów i szukaniu oszczędności.

Interpelacja radnego Pawła Walesica z 31 grudnia 2019 roku

O tym, że Starostwo Powiatowe kupiło ciągnik wraz z kosiarką za ponad 350 tysięcy złotych pisaliśmy całkiem niedawno. Zakup o tyle kontrowersyjny, że na remonty w szkołach przeznaczono niewiele więcej, bo zaledwie 380 tys, zł. Tym bardziej może dziwić kwota wydawana przez Starostwo Powiatowe na promocje i informacje w lokalnych mediach. W sumie w 2019 roku wydano 60 472, 35 zł. Rok 2019 najbardziej „opłacalny”, okazał się  dla Gazety Ostrowieckiej, która w okresie od lutego do grudnia 2019 roku zarobiła – 56 364, 75 zł za publikacje materiałów prasowych, dotyczących działalności powiatu ostrowieckiego. Dzieląc tę kwotę przez 11 miesięcy otrzymujemy średnio 5 124 zł. To tylko trochę mniej niż średnia krajowa w 2019 roku. Pytanie ilu mieszkańców Ostrowca Św. może tylko pomarzyć o takich miesięcznych zarobkach? Ale to nie koniec. Publikacja oferty edukacyjnej szkół powiatowych w maju 2019 roku również w Gazecie Ostrowieckiej – kosztowała 2 460,00 zł. W dobie dostępności do internetu, a także biorąc pod uwagę z jakich środków masowego przekazu korzysta młodzież, rodzi się pytanie, czy nie był to niepotrzebny wydatek.

Odpowiedź na interpelację radnego Pawła Walesica


Spoty promujące dożynki  powiatowe w sierpniu 2019 roku emitowane w Radiu Rekord, w którym audycję ma jeden z radnych powiatowych – Dariusz Czupryński , kosztowały 984 zł.

Powiat wydał także 516 zł za kondolencje dla biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, jakie ukazały się w Echu Dnia, również w tej samej prasie ukazały się życzenia bożonarodzeniowe, których koszt wyniósł 147,60 zł. 

O to jakie kwoty Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. wydało na promocję i informacje zamieszczone w mediach pytaliśmy na początku maja 2019 roku. Interesowało nas wówczas jaka kwota wydana została w początkowych miesiącach roku do maja włącznie (umowa podpisana od 5 lutego 2019 roku). Wówczas było to już (od lutego do maja) 20 387,25 zł. 

Jak zapewniał nas wówczas w swojej odpowiedzi Andrzej Jabłoński, wicestarosta ostrowiecki:

– Łącznie w 2019 roku zaplanowano kwotę 57 564,00 zł, zgodnie z podpisaną umową z Gazetą Ostrowiecką. Plan finansowy nie przewiduje innych wydatków na ww. cel – czytamy w odpowiedzi z 3 lipca 2019 roku, pod którą podpisał się Andrzej Jabłoński, wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego. 

Odpowiedź na wniosek naszego portalu z 5 maja 2019 roku

Jak się okazało Starostwo wydało jednak o 2 908, 35 zł więcej.

Otwartym pozostaje pytanie w jakim celu Starostwo promuje się na terenie powiatu, który obejmuje swoim zasięgiem i czy naprawdę nie ma ważniejszych wydatków niż artykuły, spoty, czy informatory w lokalnych mediach?

1 Comment

1 Comment

  1. Alak

    31 stycznia, 2020 at 11:52

    A ile kosztowało wydawanie propagandowego “Pulsu”?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this