Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kto zasłużył na Odznakę Honorową Województwa Świętokrzyskiego? Podpowiadamy jak zgłosić kandydatów!

Kto w naszym powiecie i gminie zasłużył na Odznakę Honorową Województwa Świętokrzyskiego? Do tego szczególnego wyróżnienia ustanowionego przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego za zasługi w działalności państwowej i społecznej na rzecz rozwoju naszego regionu kandydatów można zgłaszać od 1 lipca do 30 września 2019 r.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Odznaka może być nadawana osobom fizycznym i prawnym, organizacjom społecznym, związkom zawodowym, pracodawcom, instytucjom, jednostkom samorządu terytorialnego, miejscowościom i innym podmiotom, które swoją pracą zawodową lub działalnością naukową, społeczną i polityczną bądź inną zasłużyły się dla Województwa Świętokrzyskiego, a w szczególności: za zasługi w dziedzinie rozwoju społeczno-gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego, za zasługi w dziedzinie nauki i oświaty, kultury i sztuki związane z Województwem Świętokrzyskim, za zasługi w dziedzinie badań naukowych, za zasługi w dziedzinie ochrony zdrowia, bezpieczeństwa publicznego, obronności i przeciwdziałaniu klęskom żywiołowym, za zasługi w dziedzinie rozwoju rolnictwa i ochrony środowiska naturalnego, za zasługi w dziedzinie popularyzacji walorów i osiągnięć Województwa Świętokrzyskiego na arenie krajowej i międzynarodowej – tłumaczy Monika Michalska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Odznakę nadaje Marszałek Województwa Świętokrzyskiego na wniosek Komisji Odznaki, która może wystąpić o uhonorowanie 10 pretendentów w trakcie roku kalendarzowego. Uchwała Nr XXXII/586/13 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z 26 czerwca 2013 r. w sprawie ustanowienia Odznaki Honorowej Województwa Świętokrzyskiego, ustalenia jej wzoru oraz zasad i trybu nadawania, a także sposobu noszenia nie przewiduje możliwości przyznania odznaki jako wyróżnienia pośmiertnego.

Wnioski o nadanie odznaki należy składać do Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, pok. nr 13, parter, bud. C2, al. IX Wieków Kielc 3 lub przesłać na adres: Kancelaria Ogólna Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce. Na kopercie powinien znaleźć się dopisek: Odznaka Honorowa Województwa Świętokrzyskiego. Konieczne jest również dostarczenie wniosku w wersji elektronicznej na adres: odznaka@sejmik.kielce.pl (w terminie jw.)

Wnioski można pobrać drogą internetową na stronie:

https://www.swietokrzyskie.pro/rozpoczal-sie-nabor-wnioskow-o-nadanie-odznaki-honorowej-wojewodztwa-swietokrzyskiego/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this