Znajdź nas na

KULTURA

Kto zasłużył na Świętokrzyską Nagrodę Kultury? Trwa nabór wniosków!

Przypominamy, że wciąż można zgłaszać kandydatury do Świętokrzyskiej Nagrody Kultury. Nabór potrwa do 1 września. Wyróżnienie to przyznawanego jest przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystyczne oraz upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Zgodnie z uchwałą nr X/168/15 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyska Nagroda Kultury przyznawana jest przez Zarząd Województwa na wniosek komisji powoływanej przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego. Świętokrzyska Nagroda Kultury ma charakter dwustopniowy, może być przyznawana indywidualnie lub zespołowo. Uroczyste wręczenie dyplomów i statuetek tradycyjnie odbywa się w październiku, podczas Inauguracji Roku Kulturalnego i Sezonu Artystycznego w Województwie Świętokrzyskim.

Nagrody I stopnia przyznawane są za szczególne osiągnięcia o charakterze międzynarodowym, ogólnopolskim lub za całokształt osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego, natomiast nagrody II stopnia – za osiągnięcia mające istotne znaczenie dla rozwoju życia kulturalnego w województwie świętokrzyskim. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego może przyznać także honorową nagrodę w postaci statuetki.

Wnioski należy składać na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce

Do pobrania:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this