Znajdź nas na

FAKTY

KW Perspektywa i KWW Moje Miasto Ostrowiec odpowiadają na apel Krzysztofa Ołowni!

Jak już informowaliśmy Krzysztof Ołownia, kandydat na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego z Prawa i Sprawiedliwości zaapelował do swoich kontrkandydatów, aby złożyli oświadczenia, że wobec nich nie były i nie są prowadzone żadne czynności sprawdzające i wyjaśniające przez organy ścigania. „Rękawicę podjęły” KW Perspektywa i KWW Moje Miasto. To drugie podbiło stawkę – dodając oświadczenie dotyczące kandydatów na radnych.

Od lewej: Krzysztof Ołownia, kandydat na prezydenta miasta Ostrowca Św. z Prawa i Sprawiedliwości, Monika Bryła-Mazurkiewicz, kandydatka na prezydenta miasta Ostrowca Św. z KWW Moje Miasto Ostrowiec i Piotr Dasios, kandydat na prezydenta Ostrowca Św. z KW Perspektywa fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wydarzenia, jakie miały miejsce i mają miejsce w naszym mieście wymagają od kandydatów na urząd prezydenta jasnych i przejrzystych deklaracji, dotyczących tego, że wobec nich nie toczą się żadne czynności sprawdzające i wyjaśniająca prowadzone przez organy ścigania takie jak prokuratura, czy CBA. Deklaracje i oświadczenia złożone przez kandydatów mają dać pewność mieszkańcom naszego miasta, że nowo wybrany prezydent nie zakończy przedwcześnie swojej kadencji w atmosferze skandalu, który jeszcze bardziej pogrąży nasze miasto – poinformował dziś (wtorek, 2 kwietnia) Krzysztof Ołownia, kandydat na prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

Zaapelował do swoich kontrkandydatów, aby poszli za jego przykładem i również podpisali takie oświadczenia.

„Rękawicę podjęli” KW Perspektywa i KWW Moje Miasto Ostrowiec.

– Szanowni Państwo, szanując proces wyborczy i przejrzystość życia publicznego, oświadczam wszystkim mieszkankom i mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, że wobec mnie nie były  i nie są prowadzone żadne czynności  sprawdzające i wyjaśniające przez organy ścigania – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Piotr Dasios.

Źródło: FB Piotr Dasios

KWW Moje Miasto Ostrowiec „poszło o krok dalej” i oprócz oświadczenia Moniki Bryły-Mazurkiewicz, kandydatki na urząd prezydenta Ostrowca Św.  dodając jeszcze oświadczenie dotyczące kandydatów na radnych.

– W imieniu Komitetu Wyborczego Wyborców Moje Miasto Ostrowiec, oświadczam, że żaden z naszych kandydatów do Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego nie jest skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Wg mojego stanu wiedzy, w stosunku do żadnego z nich nie są prowadzone żadne czynności sprawdzające i wyjaśniające przez organy ścigania, takie jak prokuratura czy Centralne Biuro Antykorupcyjne – poinformował Tadeusz Krawętkowski pełnomocnik wyborczy KWW Moje Miasto Ostrowiec. 

Źródło: KWW Moje Miasto Ostrowiec
Źródło: KWW Moje Miasto Ostrowiec

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this