Nie mamy dobrych wiadomość, dotyczących szpitalnego lądowiska. Wygląda na to, że termin realizacji inwestycji przesunie się w czasie.
– Prowadzimy negocjacje z wykonawcą. Zwrócił się do nas z pismem o wydłużenie tego terminu, aktualnie pismo jest analizowane przez nasz pion prawny i analizujemy możliwości, Dojdzie do spotkania z przedstawicielami wykonawcy i poznamy wówczas te propozycje, jeśli chodzi o wydłużenie terminu ewentualnej inwestycji prowadzonej – mówił podczas konferencji prasowej Tomasz Kopiec.
Zapytany przez naszą redakcję co jest przyczyną wydłużenia terminu inwestycji opowiada:
– Głównie problemami z dostępnością zasobów, które budują, czy realizują tę inwestycję. Dzisiaj borykają się wszystkie firmy budowlane z tymi trudnościami. Poznamy te okoliczności wystąpiliśmy o uszczegółowienie pisma, którym zwrócił się do nas wykonawca o wydłużenie terminu, nie wskazał terminu o jaki ma nastąpić wydłużenie, zatem z chwilą kiedy poznamy konkretną datę podczas spotkania, wówczas będziemy państwu w stanie tę wiadomość przekazać – podsumował dyrektor naczelny.
W niedługim czasie zamontowany powinien zostać dźwig windowy, trwają także prace przy czaszy lądowiska. Dyrektor naczelny dodaje, że że inwestycja jest wykonana w 80 procentach.
Przypomnijmy, że na budowę lądowiska, dzięki 5 milionom złotych, pozyskanym w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim z własnego budżetu nie wyda nawet złotówki.
Budową lądowiska dla helikopterów na dachu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. zajmuje się Spółka Heli-Factor z Warszawy. W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa istniejącego budynku głównego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim o lądowisko na dachu skrzydła „C” wraz funkcjami towarzyszącymi: nadbudową istniejącej klatki schodowej, nadbudową istniejącej windy szpitalnej, budową nowego podnośnika śrubowego, rozbudową instalacji wodociągowej o zestaw hydroforowy dla lądowiska, budową pomieszczenia na sprzęt gaśniczy, a także rozbudową instalacji wewnętrznych.
Wybudowana zostanie niezależna konstrukcja płyty lądowiska, podparta na słupach żelbetowych i ścianach nośnych. Wykonane też zostaną nowe instalacje sanitarne, wentylacji mechanicznej, wod-kan, C.O., elektryczne (w tym nowoczesny system oświetlenia nawigacyjnego i naprowadzania w technologii LED) oraz instalacje teletechniczne monitoringu i sterowania. W zakresie powierzonym Heli Factor jest również uzyskanie decyzji o wpisaniu lądowiska do ewidencji lądowisk w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego oraz opracowanie instrukcji operacyjnej.