Znajdź nas na

FAKTY

Lądowisko na dachu ostrowieckiego szpitala z opóźnieniem?

Zgodnie z pierwotnymi przewidywaniami budowa lądowiska na dachu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim powinna zakończyć się 30 listopada. Wszystko wskazuje na to, że będą jednak opóźniania. Jak duże? Nie wiadomo. Jak podczas wczorajszej (środa, 17 listopada)konferencji prasowej poinformował Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala, o konkretnej dacie będzie mógł poinformować po spotkaniu z wykonawcą inwestycji.

Budowa szpitalnego lądowiska. 6 października 2021 rok. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Nie mamy dobrych wiadomość, dotyczących szpitalnego lądowiska. Wygląda na to, że termin realizacji inwestycji przesunie się w czasie. 

– Prowadzimy negocjacje z wykonawcą. Zwrócił się do nas z pismem o wydłużenie tego terminu, aktualnie pismo jest analizowane przez nasz pion prawny i analizujemy możliwości, Dojdzie do spotkania z przedstawicielami wykonawcy i poznamy wówczas te propozycje, jeśli chodzi o  wydłużenie terminu ewentualnej inwestycji prowadzonej – mówił podczas konferencji prasowej Tomasz Kopiec. 

Zapytany przez naszą redakcję co jest przyczyną wydłużenia terminu inwestycji opowiada: 

– Głównie problemami z dostępnością zasobów, które budują, czy realizują tę inwestycję. Dzisiaj borykają się wszystkie firmy budowlane z tymi trudnościami. Poznamy te okoliczności wystąpiliśmy o uszczegółowienie pisma, którym zwrócił się do nas wykonawca o wydłużenie terminu, nie  wskazał terminu o jaki ma nastąpić wydłużenie, zatem z  chwilą kiedy poznamy konkretną datę podczas spotkania, wówczas będziemy państwu w stanie tę wiadomość przekazać –  podsumował dyrektor naczelny. 

Czasza lądowiska 6 października 2021 rok
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W niedługim czasie zamontowany powinien zostać dźwig windowy, trwają także prace przy czaszy lądowiska. Dyrektor naczelny dodaje, że że inwestycja jest wykonana w 80 procentach.

Przypomnijmy, że na budowę lądowiska, dzięki 5 milionom złotych, pozyskanym w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim z własnego budżetu nie wyda nawet złotówki. 

Budową lądowiska dla helikopterów na dachu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. zajmuje się Spółka Heli-Factor z Warszawy. W ramach inwestycji  planowana jest rozbudowa istniejącego budynku głównego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim o lądowisko na dachu skrzydła „C” wraz funkcjami towarzyszącymi: nadbudową istniejącej klatki schodowej, nadbudową istniejącej windy szpitalnej, budową nowego podnośnika śrubowego,  rozbudową instalacji wodociągowej o zestaw hydroforowy dla lądowiska, budową pomieszczenia na sprzęt gaśniczy, a także  rozbudową instalacji wewnętrznych.

Wybudowana zostanie niezależna konstrukcja płyty lądowiska, podparta na słupach żelbetowych i ścianach nośnych. Wykonane też zostaną nowe instalacje sanitarne, wentylacji mechanicznej, wod-kan, C.O., elektryczne (w tym nowoczesny system oświetlenia nawigacyjnego i naprowadzania w technologii LED) oraz instalacje teletechniczne monitoringu i sterowania. W zakresie powierzonym Heli Factor jest również uzyskanie decyzji o wpisaniu lądowiska do ewidencji lądowisk w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego oraz opracowanie instrukcji operacyjnej.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this