Znajdź nas na

FAKTY

Zajęcia dla uczniów, szkolenie dla nauczycieli i sprzęt dla szkół dzięki nowym projektom RPO!

Zarząd Województwa podjął dziś decyzję o dofinansowaniu siedmiu nowych projektów Regionalnego Programu Operacyjnego, dotyczących edukacji szkolnej. Przez najbliższe półtora roku skorzysta z nich blisko 1400 osób, będą to uczniowie i nauczyciele z dziewięciu szkół podstawowych, działających na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Wartość unijnego wsparcia dla projektów to ponad 2,5 mln zł.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Kielecki Obszar Funkcjonalny obejmuje miasto Kielce oraz gminy ościenne. KOF jest wspierany w ramach RPO m. in. poprzez nabory wniosków, dedykowane wyłącznie dla tego obszaru. Taki właśnie charakter miał konkurs, dzięki któremu ruszą nowe projekty.

– Zatwierdzenie dofinansowania dla tych siedmiu nowych przedsięwzięć edukacyjnych było możliwe dzięki oszczędnościom w innych projektach RPO, a także dzięki korzystnemu kursowi euro – komentuje wicemarszałek Renata Janik. – W projektach zaplanowano interesujące, zróżnicowane zajęcia dodatkowe dla ponad 1200 uczniów. Ponadto blisko 200 nauczycieli będzie mogło podnieść swoje kwalifikacje, między innymi w zakresie korzystania ze sprzętu komputerowego do prowadzenia zajęć. Same szkoły wzbogacą się zaś o nowoczesne pomoce naukowe, w tym urządzenia multimedialne.

– Nowe projekty będą realizowane w szkołach w Kielcach oraz w gminach Daleszyce, Miedziana Góra, Piekoszów, Morawica oraz Chęciny – informuje dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UMWŚ Katarzyna Kubicka.

Na przykład w projekcie „Aktywna Edukacja w SP w Piekoszowie”, przygotowanym przez Gminę Piekoszów, weźmie udział ponad 400 uczniów tamtejszej Szkoły Podstawowej z klas I – VIII. Zajęcia dla młodych ludzi będą prowadzone m. in. w Pracowni Aktywnej Edukacji, która powstanie w ramach projektu i będzie zorganizowana w taki sposób, aby uczniowie mogli pracować w zespołach.  Zaplanowane w projekcie szkolenia przygotują 19 nauczycieli do prowadzenia zajęć ukierunkowanych na rozwijanie u uczniów i uczennic umiejętności współpracy w grupach. Jedną z pomocy dydaktycznych, wykorzystywanych podczas takich zajęć, będą edukacyjne zestawy klocków LEGO.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this