Znajdź nas na

GMINA KUNÓW

Lech Łodej: O naszych pięknych paniach pamiętajmy nie tylko od święta!

– Jesteśmy wdzięczni paniom z naszej gminy za to, że są wspaniałymi matkami, żonami, babciami, przyjaciółkami, że realizują się tak pięknie w Kołach Gospodyń Wiejskich, Zespołach Śpiewaczych, Stowarzyszeniach, promując naszą gminę na terenie powiatu ostrowieckiego, województwa, jak i w Polsce – mówił tuż przed wczorajszym (niedziela, 5 marca) koncertem Janka Samołyka z zespołem, Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. Wrocławski wokalista zaśpiewał z okazji Gminnego Dnia Kobiet. Gościem uroczystości była Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP.

Na kunowskiej scenie zaprezentował się Janek Samołyk z Zespołem fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Gmina Kunów co roku organizuje muzyczną niespodziankę dla pań z okazji przypadającego na 8 marca – Dnia Kobiet. Nie inaczej było w tym roku. Tym razem do Kunowa przyjechał Janek Samołyk z zespołem. 

– Koncerty z okazji Gminnego Dnia Kobiet, to już tradycja. Mam nadzieję, że Zespół, który do nas dziś przyjechał, swoją muzyką trafi do serc naszych pań. To okazja, aby chociaż przez tę jedną godzinę zapomnieć o codzienności, troskach, aby odetchnąć – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Dodaje, że wszystkim paniom z gminy Kunów życzy, aby Dzień Kobiet trwał przez cały rok, nie tylko 8 marca. 

– Życzę wszystkim paniom żeby czuły się kochane, czuły troskę osób bliskich, ich opiekę i wsparcie, bo takie gesty są bardzo potrzebne – wyjaśnia Lech Łodej.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie wraz z Zespołem Janka Samołyka
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Janek Samołyk nie pierwszy raz gości w gminie Kunów.  Występował już w ubiegłym roku z Zespołem The Postman. 

– Teraz zaprezentuję swoje solowe utwory. Dziś jestem w 100 procentach sobą. Przygotowaliśmy repertuar z naszych czterech płyt, które nagrywaliśmy na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, to są piosenki, które słuchacze mogą kojarzyć np. z tej starej dobrej radiowej „Trójki”, ale będzie też pewna niespodzianka dla pań, którą zagramy    – mówi Janek Samołyk. 

Wszystkim paniom z gminy Kunów życzy przede wszystkim zdrowia.

– Myślę, że pod każdą szerokością geograficzną zdrowie jest  najbardziej cenną rzeczą – podsumowuje. 

Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP przypomina, że kobiety pełnią dziś wiele ról społecznych.

Agata Woktyszek, poseł na Sejm RP oraz Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Dziś coraz więcej zawodów, które kiedyś „były zamknięte” przed kobietami, jest na nie otwartych, jak chociażby służby mundurowe. Coraz więcej kobiet pracuje w policji, straży pożarnej, ale również w wojsku. To cieszy, że kobiety sięgają po takie zawody. Kobiety przede wszystkim potrafią łączyć różne role społeczne. To najpierw córki, które dbają o swoich rodziców, a później żony i matki. Kobiety, które troszczą się o swoje życie zawodowe, kobiety, które udzielają się społecznie, pracują charytatywnie.  W wioskach coraz prężniej działają Koła Gospodyń Wiejskich, w miastach Stowarzyszenia, w których właśnie realizują się kobiety. Dużo kobiet pracuje poświęcając swój czas innym ludziom: chorym, niepełnosprawnym, rozwijają się w kulturze. Dziś trzeba o tym pamiętać, pokazywać to piękno kobiet, które potrafią tak dobrze swoim czasem zarządzać. Cieszę się, że w takich gminach, jak gmina Kunów  mówi się o kobietach i pamięta się o kobietach. Mam nadzieję, że będziemy o nich pamiętać zawsze – mówi Agata Wojtyszek.

Wszystkim kobietom życzy radości, czerpania ze swojego życia tego, co najpiękniejsze, a także umiejętności cieszenia się nawet z najmniejszych sukcesów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Cieszmy się  z tego, jak rozwijają się nasze dzieci, jak rosną nasze wnuki, bo jesteśmy też babciami. Sama mam troje wnucząt. Te chwile są cudowne, dają nam energię do działania. Wszystkim paniom życzę, aby były zauważane przez mężczyzn: synów, partnerów, mężów, ale też przez włodarzy, chociażby tak jak w gminie Kunów, którą dowodzi mężczyzna, pan burmistrz Lech Łodej, który, jak pokazuje ten dzisiejszy dzień o kobietach pamięta. Oby tak było zawszej – podsumowuje Agata Wojtyszek. 

To właśnie poseł otrzymała od Lecha Łodeja symboliczny bukiet kwiatów.


Galeria fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-6
NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-6

NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-5
NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-5

NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-4
NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-4

NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-3
NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-3

NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-11
NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-11

NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-10-2
NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-10-2

NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-10
NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-10

NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-9
NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-9

NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-8
NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-8

NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-7
NaOSTROinfo Janek Samołyk Kunów-7

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this