Znajdź nas na

Subscribe

GMINA KUNÓW

Lech Łodej zaprasza na VI Kunowski Jarmark Bożonarodzeniowy!

Gmina Kunów słynie z organizowanych w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, Kunowskich Jarmarków Bożonarodzeniowych. Każdy, kto choć raz zwiedził suto zastawione, pełne pysznych ciast, domowych wyrobów, czy rękodzieła – stoiska, z chęcią wraca w kolejnym roku, aby zakupić unikatowe ozdoby, które znajdą swoje miejsce na choince lub wigilijnym stole. Nie inaczej będzie w tym roku. – Już w najbliższą niedzielę (19 grudnia) zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu ostrowieckiego w godzinach od 10.00 do 14.00 do Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Antoniego Hedy Szarego w Kunowie, która mieści się przy ulicy Szkolnej 1.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Niestety w ubiegłym roku organizację kiermaszu „zablokowała” pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia,  a szkoda, bo kunowskie Jarmarki Bożonarodzeniowe to już tradycja.  

– Staramy się, jeśli jest to tylko możliwe, spełniać oczekiwania mieszkańców naszej gminy. Takich pytań o to, czy w tym roku zorganizujemy świąteczny kiermasz było mnóstwo, szczególnie od osób, czy Stowarzyszeń, Kół Gospodyń Wiejskich, które tęsknią za kiermaszem. Postanowiliśmy, że 19 grudnia taki kiermasz się odbędzie, oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym. Wiem, że wiele osób jest zaszczepionych, sporo przyjęło też trzecią dawkę preparatu. Jeśli jest taka chęć mieszkańców, aby mogli spotkać się podczas kiermaszu,  nie można im odmówić – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie podczas Kunowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego 2019 rok
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Oprócz wystawców, którzy zaprezentują swoje wyroby,będzie można kupić unikatowy prezent pod choinkę, zaopatrzyć się w pyszne ciasta, czy ozdoby choinkowe. Wystąpi także Strażacka Orkiestra Dęta z Kunowa,  Zespół Śpiewaczy Kunowianie oraz uczniowie szkół podstawowych.

–  Jarmark wpisał się już na stałe  do kalendarza imprez gminnych.  To jest strzał w „10”. Ludzie tęsknią za spotkaniami, za rozmowami, za bliskością. To także  szansa na „wzmocnienie” finansowe kół i Stowarzyszeń, które zebrane środki mogą wykorzystać na działalność statutową. Życie tylko wtedy ma sens, gdy się je z kimś dzieli – mówi Lech Łodej.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podkreśla, że jarmark to także wydarzenie, które mieszkańców gminy Kunów i przyjezdnych gości, wprowadza w przedświąteczny nastrój.

– Taka jest nasza tradycja chrześcijańska. Taka jest tradycja naszych przodków. Tak wychowali nas rodzice, dziadkowie i pradziadkowie. Uczmy naszą młodzież tej radości z oczekiwania na narodziny Jezusa. Cieszmy się chwilą, tak wiele osób, powiedziałbym zbyt wiele, odchodzi w ostatnim czasie do wieczności. Bądźmy więc razem i czerpmy radość z tych małych rzeczy – podsumowuje Lech Łodej.  

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this