Znajdź nas na

GMINA BAŁTÓW

Bombki, kartki i stroiki – „Swojskie Babki” z Wólki Pętkowskiej zorganizowały Kiermasz Bożonarodzeniowy!

Unikatowe kartki świąteczne, ręcznie zdobione bombki, stroiki, a także pyszne ciasta – to wszystko zakupić można było podczas wczorajszego (wtorek, 14 grudnia) Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Bałtowie, którego organizacji podjęło się Koło Gospodyń Wiejskich „Swojskie Babki” z Wólki Pętkowskiej. – Jak widać po przygotowanych ozdobach panie z Koła mają mnóstwo talentów. Cieszę się, że wprowadzają nas w przedświąteczny nastrój i mam nadzieję, że za rok do kiermaszu dołączy jeszcze więcej wystawców z naszej gminy – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów na Kiermaszu Bożonarodzeniowym, który w ubiegłym roku zorganizowały gospodynie z KGW w Wólce Pętkowskiej Tegoroczny Kiermasz odbędzie się na placu przy kościele Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To pierwszy  Kiermasz Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez nasze koło  i z tego co słyszałam, pierwsze takie wydarzenie od wielu lat w naszej gminie. Pierwotnie chciałyśmy zorganizować go w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Bałtowie, jednak ze względu na zaostrzenie przepisów covidowych, a przede wszystkim  bezpieczeństwo uczniów zrezygnowałyśmy z tego pomysłu – mówi Barbara Misiura,  przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Pętkowskiej. Dodaje, że początkowo do pomysłu  podchodziła z lekkim sceptycyzmem, ale okazało się, że w gminie Bałtów sporo jest mieszkańców, którzy są zainteresowani tego typu wydarzeniami.

Tłumaczy, że w Kole Gospodyń Wiejskich w Wólce Pętkowskiej sporo jest utalentowanych osób. 

Dekoracje świąteczne wykonane przez KGW z Wólki Pętkowskiej
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Okazało się, że są w naszym kole są utalentowane gospodynie, a co najważniejsze chcemy się spotykać. Tych wzajemnych rozmów chyba najbardziej nam brakuje. Ludzie potrzebują pobyć ze sobą, wspólnie spędzić czas. To takie oderwanie się od szarej codzienności – tłumaczy Barbara Misiura.  

Karolina Misiura, członek KGW w  Wólce Pętkowskiej przypomina, że koło, choć niedawno założone liczy 34 osoby, które chętne są do działania na rzecz lokalnej społeczności i gminy. 

– Rozmawiając na jednym z naszych spotkaniach uznałyśmy, że jest dużo talentów wśród pań, należących do koła. Dziś widzimy tego efekty. Mamy robótki ręczne, aniołki, bombki, Mikołaje wykonane na szydełku, plecione bombki i kartki świąteczne – wyjaśnia Karolina Misiura. Dodaje, że koło korzysta z tego, co daje natura. Ozdoby są ekologiczne i unikatowe. 

Sylwia Misiura z KGW w Wólce Pętkowskiej
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Inicjatywę  Koła Gospodyń Wiejskich „Swojskie Babki”  docenia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

– W gminie  Bałtów ze względu na rozproszoną zabudowę, a także niewielką liczbę mieszkańców, trudno zorganizować kiermasz. Jednak tegoroczne wydarzenie daje nadzieję na przyszłość i myślę, że z roku na rok wystawców, którzy będą chcieli uczestniczyć w tej inicjatywie będzie więcej. W ubiegłym roku przymierzaliśmy się do organizacji kiermaszu przy Urzędzie Gminy w Bałtowie, jednak obostrzenia pandemiczne spowodowały, że pomysłu nie udało się zrealizować.  Cieszę się, że koła gospodyń wiejskich, działające w naszej gminie nie próżnują, angażują się w różnego rodzaju działania społeczne, dbają o swoje otoczenie i piękną tradycję – mówi Hubert Żądło, dodaje, że sam zakupił piękny stroik, bombkę wykonaną na szydełku i ciasto. 

– Takie dekoracje są wyjątkowe. Na pewno znajdą się na świątecznym stole – podsumowuje wójt. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this