Znajdź nas na

Subscribe

GMINA KUNÓW

Legenda polskiego rocka z Zespołem Mistrzów wystąpi w Kunowie!

Kunów przyciąga wielkich artystów. W przeszłości podczas „Zaduszek Muzycznych” gościliśmy tu zespół „Golden Life”, zespół „Ornette”, Wojciech Waglewski, Adam Strug, czy Włodek Pawlik. W tym roku, w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy Szarego przy ulicy Fabrycznej 1 w Kunowie wystąpi Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów.
Koncert odbędzie się 27 listopada (niedziela) o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Krzysztof Cugowski Źródło: www.krzysztofcugowski.pl

„Zaduszki Muzyczne” w Kunowie to już tradycja. Jak wspomina Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, muzyczne świętowanie zaczęło się piętnaście lat temu, kiedy to Urszula i Mirosław Radomscy, Paweł Cieślik i Wojciech Socha postanowili zorganizować koncert, na którym swoje umiejętności, mogliby zaprezentować lokalni muzycy.

– Cieszę się, że jako gmina możemy wspierać tego typu wydarzenia kulturalne, z roku na rok „podnosząc poprzeczkę coraz wyżej”. Zapraszani przez nas muzycy, to nie są przypadkowe osoby, tylko artyści na najwyższym poziomie. Koncerty, organizowane w ramach Zaduszek to odskocznia, która pozwala na złapanie oddechu po całym tygodniu pracy. Stare powiedzenie mówi bowiem, że „muzyka łagodzi obyczaje”, a tego nam na pewno teraz, w tych trudnych czasach potrzeba – podkreśla Lech Łodej.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie podczas ubiegłorocznych Zaduszek Muzycznych
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W tym roku do Kunowa przyjedzie Krzysztof Cugowski wraz z Zespołem Mistrzów.

– W Kunowie organizujemy koncerty wyjątkowych artystów i  geniuszy muzycznych. W tym roku przyjeżdżają do nas dwaj geniusze: wokalu i gitary. A zaczęło się rok temu, gdy podczas Zaduszek Muzycznych usłyszeć mogliśmy Andrzeja Sikorowskiego wraz z córką. Akompaniował mu wówczas Jacek Królik. Urzekł mnie swoim talentem. Sam jestem gitarzystą, niestety już niepraktykującym. I tak od słowa do słowa, porozumieliśmy się co do koncertu w tym roku. Okazało się, że Jacek Królik gra teraz wraz z Krzysztofem Cugowskim. Od razu rozpoczęliśmy nasze rozmowy, których finałem będzie tegoroczny koncert – wyjaśnia Lech Łodej. 

Wydarzenie muzyczne odbędzie się 27 listopada (niedziela) w hali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy Szarego w Kunowie przy ulicy Fabrycznej 1 o godzinie 17.00. Wstęp jest bezpłatny. Jak podkreśla Lech Łodej, co roku na „Zaduszki Muzyczne” do Kunowa zjeżdżają mieszkańcy z całego powiatu ostrowieckiego.

Jacek Królik
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Myślę, że w tym roku będzie tak samo. Warto być tego dnia z nami, ponieważ Krzysztof Cugowski jest wyjątkowym człowiekiem. Skromnym, ale niezwykłym. Nie przesadzę, jeśli powiem, że to żywa legenda polskiego rocka. Swoim wokalem, umiejętnościami, kunsztem muzycznym reprezentuje światowy poziom. Cieszę się, że nasi mieszkańcy będą mieli okazję, aby usłyszeć go wraz z towarzyszącym mu Zespołem – podsumowuje burmistrz.  

Organizatorami koncertu są: Burmistrz Miasta i Gminy w Kunowie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kunowskiej, a także Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie.

Źródło: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this