Znajdź nas na

PO GODZINACH

Liczy się pomysłowość i inwencja twórcza! Ostrowiecki MCK zaprasza do udziału w konkursie!

Choć tegoroczna Wielkanoc nie będzie taka jak zwykle, warto oderwać się od ponurej rzeczywistości, w której od pewnego czasu prym wiedzie słowo koronawirus. Jak można to zrobić? Chociażby biorąc udział w konkursie organizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Św. na najpiękniejszą palmę wielkanocną lub najpiękniejszą pisankę. A łatwo nie będzie, bo praca ma zostać wykonana z materiałów dostępnych w domu. Liczy się pomysłowość i inwencja twórcza.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Pomimo okresu kwarantanny Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Św. zachęca, aby mieszkańcy Ostrowca Św. zostając w domach, nie nudzili się, a wręcz przeciwnie kreatywnie i rodzinnie spędzali  czas wolny. 

– Mamy bardzo ciekawą propozycję związaną oczywiście ze zbliżającymi się  świętami, ale także z akcją #zostańwdomu. Zachęcamy do pozostania w domu, ale ten czas izolacji mocno się przedłuża, dlatego też trzeba go spędzić troszeczkę bardziej kreatywnie. Ogłaszamy dość nietypowy konkurs. Typowy, bo zbliżają się święta, nietypowy, bo zachęcamy do wykonywania tych rzeczy pozostając w domu wraz z rodziną – wyjaśnia Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św. 

Konkurs odbywać się będzie wirtualnie. Jego celem  jest popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, doskonalenie umiejętności i warsztatu plastycznego, prezentacja możliwości twórczych dzieci, młodzieży i dorosłych.

Praca – pisanka lub palma, powinny być wykonane z materiałów dostępnych w domu. Zdjęcia wykonanej pisanki (maksimum 5) oraz krótki film (nieprzekraczający 1 minuty) dokumentujący proces powstawania pracy należy  przesyłać na adres mailowy: promocja@mck.ostrowiec.pl od 27 marca do 3 kwietnia 2020 r. do godz. 24.00.

W treści maila należy podać imię i nazwisko (imion i nazwisk, jeżeli jest to praca wykonana w kategorii rodzinnej), wiek autora (autorów) oraz numeru telefonu,

Oceny najlepszej pisanki dokona Jury, które szczególną uwagę zwróci na estetykę, samodzielność wykonania, walory artystyczne oraz przebieg procesu twórczego udokumentowanego w nadesłanym filmie, w następujących kategoriach: indywidualnej i rodzinnej.

Także internauci będą mogli przyznać swoją nagrodę poprzez umieszczanie lajków pod prezentowanymi pracami na profilu facebookowym Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św.
https://www.facebook.com/Miejskie-Centrum-Kultury-w-Ostrowcu-Świętokrzyskim-140717669314091/.

Wygra ta praca, która uzyska najwięcej polubień. Zdjęcia nadesłanych prac oraz materiały wideo będą zamieszczane każdego dnia o godz. 12.00. Głosowanie potrwa do 8 kwietnia do godz. 12.00.

Wyniki konkursów zostaną podane 9 kwietnia 2020 r. na stronie internetowej MCK http://mck.ostrowiec.pl/ oraz na facebookowym profilu MCK-u.

Nagrody przyznane przez Jury oraz Internautów zostaną wręczone osobiście Laureatom  po odwołaniu stanu epidemii lub zostaną przesłane pocztą.

– Chcemy podtrzymywać tradycję, chcemy też zachęcić do wykonywania oryginalnych rzeczy. Pewnie papier toaletowy też pojawi się w różnych pracach. Liczy się wspólna zabawa i integracja międzypokoleniowa, które pomogą przetrwać ten trudny okres – dodaje Jacek Kowalczyk.  

Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc do Miejskiego Centrum Kultury, tel. 781 804 090.


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this