Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Zaprojektuj maskotkę i wygraj e-booka! Do udziału w konkursie zachęca Wioletta Rogala-Mazur!

Epidemia koronawirusa i wiążące się z nią obostrzenia spowodowały, że więcej czasu spędzamy w domu, niż na świeżym powietrzu. Im więcej czasu jesteśmy odizolowani, tym trudniej nam to znosić. Kreatywne spędzenie wolnego czasu proponuje Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie, który pomimo epidemii wciąż pracuje. – Zachęcamy do udziału w konkursie na koncepcję jubileuszowej maskotki ćmielowskiej z okazji 515-lecia nadania mu praw miejskich i do wymyślenia jej nazwy. Technika wykonania dowolna, a do wygrania jest naprawdę atrakcyjna nagroda – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury.

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

19 maja 1505 roku, to ważna data w kalendarzu Ćmielowa. Na mocy przywileju lokacyjnego wydanego w Radomiu przez króla Aleksandra Jagiellończyka, zostały mu bowiem nadane prawa miejskie. W tym roku przypada 515 rocznica tych wydarzeń. Miało być uroczyście, radośnie i wspomnieniowo, jednak plany świętowania jubileuszu pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Aby mieszkańcy choć na chwilę o niej zapomnieli, ćmielowski dom kultury przygotował konkurs,  w którym główną nagrodą jest e-book. Wystarczy tylko wykazać się pomysłowością, kreatywnością i użyć wyobraźni.

– Pomysł na maskotkę narodził się w ubiegłym roku. Chciałam, aby tak, jak z Pacanowem kojarzy się Koziołek Matołek, tak i u nas w Ćmielowie pojawiła się maskotka, nawiązująca do tradycji naszego miasta. Maskotka, która kojarzyłaby się z naszym miastem, urozmaicała czas, zwłaszcza tym najmłodszym dzieciom podczas różnego rodzaju wydarzeń czy imprez organizowanych w naszej gminie – wspomina Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury w Ćmielowie.

Jak się okazało wymyślenie takiej maskotki do najprostszych nie należy. Zwłaszcza, że ma to być nie tylko gadżet, ale i strój.

– Mamy takie czasy, a nie inne, dobę epidemii koronawirusa, postanowiliśmy więc, że ogłosimy taki otwarty konkurs, w którym grupa wiekowa nie ma znaczenia, liczy się kreatywność i pomysłowość. Najciekawszą z propozycji nagrodzimy e-bookiem – tłumaczy Wioletta Rogala-Mazur.

Projekt zgłoszony do konkursu powinien być autorską, samodzielną pracą własną, która nigdy wcześniej nie była upubliczniana, ani udostępniana, zwłaszcza podczas innych konkursów. Każdy z uczestników może przedstawić jedną pracę, Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu. We wszystkich pracach zgłoszonych do konkursu, utajnione zostaną nazwiska autorów. Jury konkursu nie będzie znało nazwisk autorów w trakcie oceny prac konkursowych.

Przy ocenie prac pod uwagę brane będą: czytelność komunikatu, pomysłowość, a także walory estetyczne projektu.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 30 kwietnia 2020 roku. Prace wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz nazwą maskotki, przesyłać można drogą mailową na adres: dk.cmielow@op.pl do 24 kwietnia. 

– Technika wykonania prac jest dowolna. Może to być rysunek, grafika, szkic. Ważne, żeby osoby zgłaszające się do konkursu pamiętały, że ma to  być podpowiedź dla nas, co my mamy zrobić. Wykonanie maskotki zlecimy zakładowi krawieckiemu, który ją dla nas uszyje. Oprócz nazwy do pracy można także dołączyć historię maskotki – dodaje dyrektor ćmielowskiego domu kultury.

Pomimo epidemii pracownicy Domu Kultury w Ćmielowie nie spoczywają na laurach. Jak zapewnia Wioletta Rogala-Mazur aktualnie proponowane przez siebie zajęcia chcą przenieść na platformę online.

  – Nie mamy na co czekać, że epidemia szybko przycichnie. Chcemy zaproponować zajęcia taneczne, które prowadzi u nas instruktor  Dawid Bidziński. Odbywać się będą w każdy wtorek od 17.30 przez profil Domu Kultury w Ćmielowie na Facebooku. Chcemy wyjść do ludzi, żeby czuli, że wciąż z nimi jesteśmy. Pomimo, że koronawirus pokrzyżował nam plany na imprezy plenerowe, mamy pełne ręce roboty.  W bibliotece też praca wre. Chcemy już po świętach wrócić do mieszkańców z nowymi pomysłami, które realizować będziemy online – zapewnia Wioletta Rogala-Mazur. 

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Czytają wiersze, nagrywają filmy! Pracownicy ćmielowskiej biblioteki i domu kultury nie próżnują! | naOSTRO.info

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this