Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Magdalena, Aldona i Weronika zakończyły szkolną przygodę z Zespołem Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33!

Magdalena, Aldona i Weronika pożegnały już na stałe szkolne mury Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Było wzruszająco, sentymentalnie, ale nie zabrakło także radosnych momentów, jak chociażby dzięki występowi zespołu taneczno-recytatorskiego.

fot. Agnieszka Gęsiarz

Kolejny pracowity rok szkolny za kadrą nauczycielską, dyrekcją, a przede wszystkim uczniami ostrowieckiego ZSS. Działo się naprawdę wiele, o czym świadczyć mogą chociażby liczne sukcesy, drużynowe i indywidualne reprezentantów Klubu Olimpiad Specjalnych „Rywal”, działającego przy ostrowieckiej placówce. Trud trenerów i systematyczna praca zawodników sprawiły, że na koncie klubu pojawiły się kolejne medale i puchary.

Mijający rok szkolny to także praktyki wspomagane, przysposabiającej do pracy, podczas których swoje umiejętności w praktyce sprawdzić mogły: Iza, Asia i Wiktoria. Nie zabrakło akcji charytatywnych, na rzecz wychowanków ZSS, ale także uczniowie szkoły nie zapominali o potrzebujących. Chętnie pomagali innym, kwestując razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, czy zbierając kapsle, a za pieniądze z ich sprzedaży kupowano karmę dla potrzebujących zwierząt. Stowarzyszenie na Rzecz Uczniów i Wychowanków ZSS „Źródło” koordynowało akcję „żółty talerz”, w ramach której w szkole pojawili się niezwykli goście, jak Inessa Kim i Anna Wróblewska ze Studia Kulinarnego Małe Przyjemności.

fot. Agnieszka Gęsiarz

Szkoła organizowała mnóstwo atrakcyjnych pikników, zabaw integracyjnych zarówno dla wychowanków, jak i mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu, jak wydarzenie z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie pod hasłem „Bądźmy razem” , piknik rodzinny, Dzień Kobiet, Zabawę Karnawałową etc. I tak można by wymieniać jeszcze bardzo długo…

Podczas zorganizowanych w środę uroczystości zakończenia roku szkolnego były przemowy, podziękowania, łzy wzruszenia, kwiaty, ale także akcent radości i zabawy.

Magdalena Wykrota-Skóra, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych wraz z wicedyrektorem Ernestem Krajewskim pożegnali trzy absolwentki placówki: Weronikę, Aldonę i Magdalenę, które swoją dalszą drogę życiową będą przemierzały ze swoimi rodzicami i opiekunami, ale jak podkreślała dyrektor szkoły, drzwi ostrowieckiego ZSS będą zawsze stały dla nich otworem.

Podniosły nastrój i troszkę smutne miny poprawi zespół taneczno-recytatorki, który porwał do wesołego tańca całą salę.

fot. Agnieszka Gęsiarz

Marcin Spyra, w imieniu uczniów podziękował Gronu Pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły oraz społeczności uczniowskiej za „… troskę, za cierpliwość, za trud codzienny, za życzliwość, za wspólnie spędzony czas…”. Dyrekcja podziękowała również i nagrodziła pamiątkowymi dyplomami członków Rady Rodziców, którzy, jak zawsze byli przy uczniach przez cały miniony rok. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami rozeszli się do swoich sal, by tam odebrać świadectwa, dyplomy, nagrody.

Koordynatorem ceremoniału szkolnego była Ewa Lenart, a koordynatorem części artystycznej – Dorota Waliszewska-Kałka.

– Wszystkim, którzy okazali pomoc i wsparcie w przygotowaniu tej uroczystości serdecznie dziękujemy. Życzymy Wam Kochani bezpiecznych wakacji, odpoczynku i nabierania energii do kolejnego spotkania we wrześniu – mówią zgodnym chórem wszyscy pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych.

fot. Agnieszka Gęsiarz

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this