Znajdź nas na

PO GODZINACH

Magdalena, Aldona i Weronika zakończyły szkolną przygodę z Zespołem Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33!

Magdalena, Aldona i Weronika pożegnały już na stałe szkolne mury Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Było wzruszająco, sentymentalnie, ale nie zabrakło także radosnych momentów, jak chociażby dzięki występowi zespołu taneczno-recytatorskiego.

fot. Agnieszka Gęsiarz

Kolejny pracowity rok szkolny za kadrą nauczycielską, dyrekcją, a przede wszystkim uczniami ostrowieckiego ZSS. Działo się naprawdę wiele, o czym świadczyć mogą chociażby liczne sukcesy, drużynowe i indywidualne reprezentantów Klubu Olimpiad Specjalnych „Rywal”, działającego przy ostrowieckiej placówce. Trud trenerów i systematyczna praca zawodników sprawiły, że na koncie klubu pojawiły się kolejne medale i puchary.

Mijający rok szkolny to także praktyki wspomagane, przysposabiającej do pracy, podczas których swoje umiejętności w praktyce sprawdzić mogły: Iza, Asia i Wiktoria. Nie zabrakło akcji charytatywnych, na rzecz wychowanków ZSS, ale także uczniowie szkoły nie zapominali o potrzebujących. Chętnie pomagali innym, kwestując razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, czy zbierając kapsle, a za pieniądze z ich sprzedaży kupowano karmę dla potrzebujących zwierząt. Stowarzyszenie na Rzecz Uczniów i Wychowanków ZSS „Źródło” koordynowało akcję „żółty talerz”, w ramach której w szkole pojawili się niezwykli goście, jak Inessa Kim i Anna Wróblewska ze Studia Kulinarnego Małe Przyjemności.

fot. Agnieszka Gęsiarz

Szkoła organizowała mnóstwo atrakcyjnych pikników, zabaw integracyjnych zarówno dla wychowanków, jak i mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu, jak wydarzenie z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie pod hasłem „Bądźmy razem” , piknik rodzinny, Dzień Kobiet, Zabawę Karnawałową etc. I tak można by wymieniać jeszcze bardzo długo…

Podczas zorganizowanych w środę uroczystości zakończenia roku szkolnego były przemowy, podziękowania, łzy wzruszenia, kwiaty, ale także akcent radości i zabawy.

Magdalena Wykrota-Skóra, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych wraz z wicedyrektorem Ernestem Krajewskim pożegnali trzy absolwentki placówki: Weronikę, Aldonę i Magdalenę, które swoją dalszą drogę życiową będą przemierzały ze swoimi rodzicami i opiekunami, ale jak podkreślała dyrektor szkoły, drzwi ostrowieckiego ZSS będą zawsze stały dla nich otworem.

Podniosły nastrój i troszkę smutne miny poprawi zespół taneczno-recytatorki, który porwał do wesołego tańca całą salę.

fot. Agnieszka Gęsiarz

Marcin Spyra, w imieniu uczniów podziękował Gronu Pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły oraz społeczności uczniowskiej za „… troskę, za cierpliwość, za trud codzienny, za życzliwość, za wspólnie spędzony czas…”. Dyrekcja podziękowała również i nagrodziła pamiątkowymi dyplomami członków Rady Rodziców, którzy, jak zawsze byli przy uczniach przez cały miniony rok. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami rozeszli się do swoich sal, by tam odebrać świadectwa, dyplomy, nagrody.

Koordynatorem ceremoniału szkolnego była Ewa Lenart, a koordynatorem części artystycznej – Dorota Waliszewska-Kałka.

– Wszystkim, którzy okazali pomoc i wsparcie w przygotowaniu tej uroczystości serdecznie dziękujemy. Życzymy Wam Kochani bezpiecznych wakacji, odpoczynku i nabierania energii do kolejnego spotkania we wrześniu – mówią zgodnym chórem wszyscy pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych.

fot. Agnieszka Gęsiarz

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznało nam rację! Jak zachowa się ostrowiecki urząd miasta?

FAKTY

Coraz więcej pytań wokół projektu rewitalizacji Bałtowa!

FAKTY

Wizyta dyplomatów, środki na oddziały położnicze i dofinansowanie unijne – tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie!

FAKTY

Czy dyrektor ostrowieckiego szpitala manipuluje faktami?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this