Znajdź nas na

FAKTY

Magdalena Zieleń wyróżniona odznaką „Za Zasługi dla Finansów Publicznych Rzeczypospolitej Polskiej”!

Magdalena Zieleń, radna Sejmik Województwa Świętokrzyskiego, a także przewodnicząca komisji budżetu i finansów, znalazła się w gronie 39 osób wyróżnionych przez Ministerstwo Finansów odznaką „Za Zasługi dla Finansów Publicznych Rzeczypospolitej Polskiej”. – Dla mnie to szczególne wyróżnienie, zwłaszcza, że moja praca zawodowa od 20 lat związana jest z finansami publicznymi – mówi Magdalena Zieleń, która odznakę honorową odebrała wczoraj (15 listopada) z rąk Tadeusza Kościńskiego, Ministra Finansów.

Minister Finansów -Tadeusz Kościński wręcza odznaczenie Magdalenie Zieleń, radnej Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Fot. FB Magdalena Zieleń

Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów odznakę otrzymują osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju finansów publicznych. Wyróżnione osoby oprócz wzorowego wykonywania swoich obowiązków i długoletniej pracy, angażowały się m.in. we wdrażanie nowych rozwiązań ekonomiczno-finansowych czy usprawniających organizację pracy, a także w działalność naukową i dydaktyczną.

– Cieszę się, że mogę dzisiaj być z państwem w tak szczególnym dniu, również osobiście dla mnie. Dziś mijają dwa lata od powołania mnie na urząd ministra finansów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Przez ten czas poznałem wielu fachowców, którzy zajmują się finansami publicznymi. To dzięki Państwa codziennemu zaangażowaniu, oddaniu, wzorowej postawie osiągamy tak wiele i rozwijamy się. Bardzo za to dziękuję i bardzo to doceniam – mówił Tadeusz Kościński.

Odznaki honorowe otrzymały osoby z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), specjaliści z zakresu legislacji podatkowej, budżetu, urzędów skarbowych, samorządowcy oraz osoby wskazane przez wojewodów.

Minister zdecydował o przyznaniu odznak „Za Zasługi dla Finansów Publicznych Rzeczypospolitej Polskiej” 39 osobom. Wśród nich znalazła się Magdalena Zieleń.
Źródło: Ministerstwo Finansów

– Naszą siłą są pracownicy i funkcjonariusze wszystkich szczebli, oddani idei dążenia do realizacji wspólnego celu. Cieszę się, że wśród wyróżnionych są pracownicy i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. To dzięki wspólnym działaniom zrealizowaliśmy ważne dla całego resortu projekty. Tylko jako zespół, który ma wspólne cele i determinację do ich realizacji, KAS może stać się awangardą w zakresie rozwiązań w administracji rządowej – podkreślała  Magdalena Rzeczkowska, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej. 

Wśród 39 wyróżnionych osób znalazła się ostrowczanka – Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego,  a także przewodnicząca komisji budżetu i finansów.

– To ocena mojej dotychczasowej pracy. Od 20 lat jestem związana z finansami publicznymi. Zaczynałam jako główny księgowy w placówkach oświatowych, później byłam głównym księgowym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, a następnie w kadencji 2014-2018 Skarbnikiem Powiatu Ostrowieckiego. – przypomina Magdalena Zieleń. 

Skarbnikiem została jednak dużo wcześniej bo już w szkole podstawowej.

– Odkąd pamiętam finansami zajmowałam się już w podstawówce. I to ciągnie się za mną już od tamtego czasu. Zostałam osobą od liczenia pieniędzy – śmieje się.  

Dodaje, że osoby związane z sektorem finansów spinają jednostkę samorządu w ryzach finansowych. 

– Trzeba oszczędnie gospodarować środkami, ale gospodarka finansowa musi być tak prowadzona, aby  samorząd mógł się rozwijać. Nie możemy chować tych pieniędzy tylko  do skarbonki. Jest to wymagający zawód, ale jak to lubię – podkreśla.

Magdalena Zieleń oprócz zamiłowania do liczb, ma także inną pasję.

Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Ukończyłam podstawową szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Matematyka i muzyka są ze sobą związane. Muzyka pomaga mi się także odstresować – podsumowuje. 

Dodaje, że tego czego jej najbardziej brakuje, to praca w samorządzie, której poświęciła sporą część swojego życia zawodowego.

Minister zdecydował o przyznaniu odznak „Za Zasługi dla Finansów Publicznych Rzeczypospolitej Polskiej” następującym osobom:

 1. Barbara Bętkowska-Cela
 2. Edward Wojciech Komorowski
 3. Artur Gostomski
 4. Elżbieta Banaszewska-Małkowska
 5. Piotr Michał Jurczuk
 6. Krzysztof Węckowski
 7. Katarzyna Barbara Jankowska
 8. Teresa Maria Brach
 9. Jadwiga Kapciak
 10. Dariusz Zbigniew Zujko
 11. Lucyna Demkiewicz-Piejko
 12. Sylwia Ewa Staniszewska
 13. Urszula Mańk-Kozakiewicz
 14. Alicja Maria Urban
 15. Zofia Barbara Janowska
 16. Roksana Mendelowska-Sitarska
 17. Dorota Zygierewicz
 18. Ewa Król
 19. Izabela Podsiadły-Gronow
 20. Robert Dziuba
 21. Mirosław Wojciechowski
 22. Iwona Molenda-Detyna
 23. Grzegorz Mazur
 24. Małgorzata Hasny-Łoń
 25. Grażyna Dobrzyńska
 26. Marek Kubik
 27. Krzysztof Niewiadomski
 28. Marzena Celina Dziedziak
 29. Beata Niemczyk
 30. Katarzyna Stańko-Kołudzka
 31. Mariusz Zbigniew Łukasik
 32. Dorota Świder
 33. Anna Micek-Czaplicka
 34. Tomasz Krzyszczuk
 35. Marta Alicja Dąbrowska
 36. Elżbieta Gołaszewska
 37. Izabela Gwiazdowicz
 38. Magdalena Anna Zieleń
 39. Aleksandra Barbara Pisarska

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this