Znajdź nas na

SPORT

Managerka Igi Świątek, czy Alfonso Contreras z Meksyku! Zainteresowanie Ostrowiecka Ligą tenisa Winner jest coraz większe!

Trwają zapisy do 10, jubileuszowego sezonu Ostrowieckiej Ligi Tenisowej Winner. Jak przyznaje Rafał Lipczyński, członek Zarządu OST Winner, zainteresowanie jest rekordowe. Wśród zapisanych osób znaleźli się – Meksykanin, Alfonso Jimenez Contreras oraz Paulina Wolecka, specjalista od PR Igi Świątek.

Źródło: FB OST Winner

– Zapisało się już ponad 60 osób, w analogicznym okresie ubiegłego roku było to 50 osób, więc liczymy na rekord – O tegorocznej edycji Ostrowieckiej Ligii Tenisa mówi Rafał Lipczyński, członek Zarządu OST Winner.

Dodaje, że zapisało się wiele ciekawych osób jak Meksykanin Alfonso Jimenez Contreras, który rozegrał już jeden z pierwszych turniejów na kortach w Nietulisku Dużym w gminie Kunów, pokonując rywali. Do Ostrowieckiej Ligi Tenisowej Winner zapisała się również Paula Wolecka, specjalista od PR Igi Świątek wraz ze swoim partnerem.

– Do rozgrywek może się zapisać każdy, dzwoniąc bądź to pod numer 604 249 683, jak również poprzez stronę kluby.org, czy naszego FB.  Każdy, kto rozpoczyna rozgrywki, zaczyna od II Ligi. Po dwóch miesiącach rozgrywek II Ligę dzielimy na dwie grupy: „Top 12”, czyli osoby, które będą walczyły o awans do I Ligi oraz tzw. „Turniej Pocieszenia”, czyli osoby o słabszych umiejętnościach. Mamy również Ligę Deblową, a także Ligę Kobiecą, jeśli będzie takie zapotrzebowanie, a w tym roku już kilka pań się zapisało  – wyjaśnia  Rafał Lipczyński. 

Dodaje, że olbrzymią zaletą przynależności do Ostrowieckiej Ligi Tenisowej Winner jest to, że swoje mecze rozgrywać można na dowolnych kortach, zaakceptowanych przez obydwu graczy.  W razie konfliktu co zdarzyło się tylko raz, zawodnicy grają na korcie w Nietulisku Dużym. Mecze rozgrywane były w różnych częściach Polski, a także na Węgrzech. 

Rafał Lipczyński, członek Zarządu OST Winner
Źródło: Archiwum Prywatne

– Zawodnicy byli na wakacjach, postanowili rozegrać między sobą mecz ligowy – tłumaczy Rafał Lipczyński. Zachęca wszystkich do zapisywania się do Ligii, ponieważ daje to możliwość rozgrywania meczów z różnymi zawodnikami, a tym samym podnoszenia swoich umiejętności. 

– Przed zapisaniem się do Ligii, grałem z dwoma osobami. Znaliśmy się „jak łyse konie”, wiedzieliśmy, czego możemy się po sobie spodziewać, przypominało to partię szachów. Grając z różnymi zawodnikami wiele się można nauczyć. Nasz  najlepszy zawodnik Maciej Nowak jest na pierwszym miejscu w kategorii 45+w Polsce – podkreśla Rafał Lipczyński.

Zaznacza, że zauważa większe zainteresowanie tenisem po sukcesach, jakie na kortach odnosi Iga Świątek. Ostrowicka Liga to największa liga tenisa w promieniu 100 km. Grają w niej zawodnicy z Ostrowca Św., Opatowa, Ożarowa i Waśniowa.   

Fot. Zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay

Rafał Lipczyński dodaje, że zawodnicy cenią sobie bardzo możliwość rozgrywania turniejów na kortach w Nietulisku Dużym i współpracę z burmistrzem Lechem Łodejem. 

– Korty w Nietulisku Dużym świetnie się sprawdzają, moim zdaniem są to korty o  najlepszej nawierzchni w regionie – podsumowuje.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this