Znajdź nas na

FAKTY

Marcin Bis z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim doceniony przez wojewodę!

Symboliczny upominek i gratulacje z rąk Zbigniewa Koniusza, Wojewody Świętokrzyskiego otrzymał starszy sierżant Marcin Bis z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, który, zapobiegł śmierci 37-letniego mężczyzny. O zdarzeniu informowaliśmy 4 marca. Wojewoda pogratulował także sierżant sztabowemu Krzysztofowi Krysiowi z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, który uratował 2-miesięcznego chłopca. – Jeżeli będziecie w służbie i życiu postępować tak, jak do tej pory, myślę że wasze awanse to kwestia najbliższego czasu, czego wam życzę – mówił Zbigniew Koniusz.

Źródło: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Za wzorową, odpowiedzialną postawę podczas pełnionej służby i uratowanie ludzkiego życia dwóm świętokrzyskim policjantom podziękował wojewoda Zbigniew Koniusz. Starszy sierżant Marcin Bis z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zapobiegł śmierci 37-letniego mężczyzny. O sprawie informowaliśmy 4 marca.

3 marca kilka minut po godzinie 11.00 st. sierż. Marcin Bis, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, w trakcie pełnionej służby otrzymał niecodziennego sms-a z nieznanego numeru. Z treść wiadomości wynikało, że nadawcą jest osoba, która chce odebrać sobie życie.

Dzielnicowy mając na względzie życie i zdrowie tej osoby od razu przystąpił do działania, próbując się z nią skontaktować, jednak nikt nie odbierał telefonu. Jednocześnie prowadził ustalenia kim może być ta osoba i gdzie aktualnie przebywa. Po chwili funkcjonariusz dzięki dobremu rozpoznaniu swojego rewiru, skojarzył pod jakim adresem może znajdować się osoba potrzebująca pomocy. O swoich ustaleniach poinformował dyżurnego, który na miejsce wysłał wsparcie.

Po dotarciu na miejsce, pomimo głośnego nawoływania i pukania, nikt nie otworzył mu drzwi. Na szczęście mieszkanie znajdowało się parterze. Policjant dostał się na balkon, gdzie przez okno zauważył leżącego na łóżku mężczyznę. W takiej sytuacji liczyła się każda minuta, dlatego funkcjonariusz postanowił siłowo dostać się do wnętrza mieszkania. Po wejściu do środka natychmiast udzielił nieprzytomnemu 37-latkowi pomocy przedmedycznej.

Źródło: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Po chwili mężczyzna odzyskał świadomość i poinformował stróża prawa, że zażył około 20 tabletek, które popił alkoholem. Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia, która zabrała zdesperowanego mężczyznę do szpitala, celem udzielenia mu specjalistycznej pomocy.

– Jeżeli będziecie w służbie i życiu postępować tak, jak do tej pory, myślę że wasze awanse to kwestia najbliższego czasu, czego wam życzę. Mieliście do czynienia z sytuacjami nietuzinkowymi, bardzo stresogennymi. Zwyciężyły zimna krew i profesjonalizm zachowania. Do tego, że policja jest w gronie tych służb, które cieszą się ogromnym zaufaniem społecznym, zostaliśmy przyzwyczajeni przez ostatnie lata. Postawiono na profesjonalizm działania i bardzo selektywny dobór osób, które do tych służb trafiają. Jak widać w panów osobach, polityka kadrowa i polityka społeczna zdały swój egzamin. Gratuluję, że w skrajnych sytuacjach, różnych wydawałoby się – jeden z panów ratuje życie małego dziecka, drugi ratuje osobę dorosłą – doskonale wiedzieliście, co zrobić.  Należy naświetlać tego typu zachowania i przedstawiać publicznie przede wszystkim po to, by dawać dobry przykład młodym ludziom – podsumował wojewoda gratulując funkcjonariuszom.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this