Znajdź nas na

FAKTY

99 uczniów z ostrowieckich szkół z certyfikatami językowymi!

9 osób na poziomie A2, 73 osoby na poziomie B1 i 17 osób na poziomie B2 – w sumie 99 uczniów z ostrowieckich szkół podstawowych otrzymało certyfikaty z języka angielskiego. Była to już piąta edycja programu, finansowanego z budżetu gminy Ostrowiec Św. – Dzięki niemu kilkaset dzieci, młodzieży, a nawet już dorosłych osób miało okazję uzyskać prestiżowe i honorowane na całym świecie poświadczenie znajomości języka obcego – mówił podczas symbolicznego wręczania certyfikatów w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr 14, Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.

Źródło: Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

– Rozwój oświaty to jeden z najważniejszych priorytetów realizowanej polityki miejskiej. W swoich działaniach staramy się wychodzić poza sztywne ramy. Albert Einstein powiedział, że „Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek” i na tym nam w szczególności zależy. To nasza inwestycja w młode pokolenie. Wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego są całkowicie finansowane z budżetu miejskiego certyfikaty z języków obcych, dodatkowe zajęcia  z przedmiotów ścisłych, w tym matematyki i logicznego myślenia, ale również plastyki. Zależy nam na świadomych, pewnych siebie i swojej wartości młodych ludziach, którzy potrafią szukać kreatywnych rozwiązań oraz wypowiadać się płynnie zarówno po polsku,  jak i w obcych językach – czytamy w liście gratulacyjnym do rodziców dzieci, które otrzymały certyfikaty Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. 

Była to już piąta edycja programu. Jak poinformował nas Tomasz Gębka, zastępca Naczelnika Planowania i Rozwoju Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego: „Od czasu likwidacji gimnazjów, gmina finansuje certyfikaty z języka angielskiego (z innych języków już nie, ponieważ uczniowie szkół podstawowych mają za mało czasu aby nabyć w innych językach wystarczające umiejętności)”.

W  PSP1 certyfikat otrzymała Zofia Padoł
Źródło: Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

W tym roku certyfikaty językowe otrzymało 99 uczniów ze wszystkich publicznych szkół podstawowych z terenu gminy Ostrowiec Św.: 9 osób na poziomie A2,  73 osoby na poziomie B1 i 17 osób na poziomie B2. Najwięcej certyfikatów otrzymali uczniowie PSP nr 1: na poziomie B1 – 13 osób, B2 – 6 i A2 – 8, a także Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5: B1 – 25,B2 – 1 osoba.  

Prezydent wręczył symbolicznie certyfikaty w dwóch szkołach w  PSP1 otrzymała go Zofia Padoł, w i PSP14 – Franciszek  Sieradzki.

– Ważnym elementem naszych działań jest system motywacyjny, gdzie stypendia są tylko jednym z czynników mających na celu pobudzenie przedsiębiorczości.  Na początku 2021 roku Ostrowiec Świętokrzyski spłacił ostatnią ratę kredytu, zaciągniętego w poprzednich kadencjach,  a pieniądze zaoszczędzone na odsetkach zostaną przeznaczone na stypendia dla uzdolnionych uczniów ostrowieckich szkół podstawowych – zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Co ważne będą  to jednorazowe stypendia w wysokości 10 tys. zł.  Liczę na to, że jeszcze w tym roku trafią one do dziesiątki wskazanych przez specjalną kapitułę najlepszych uczniów. Jeszcze raz, gratulując osiągniętego wyniku, życzę Państwa córce/synowi wielu kolejnych sukcesów. Zachęcam również Państwa do śledzenia miejskiej oferty edukacyjnej, ale także kulturalnej i sportowej, która w istotnym stopniu wspiera rozwój zainteresowań i pasji, a tym samym poszerza nasze horyzonty myślowe – czytamy w liście od prezydenta do rodziców. 

Instytucją certyfikującą był Cambridge English Language Assessment

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this