Znajdź nas na

FAKTY

Marek Bilski do Joanny Pikus: Czy jako radna miejska będzie pani brała udział w tych festynach, bo troszeczkę to koliduje z pani funkcją jako dyrektora PCPR-u?

Oprócz tego, że pełnią funkcję radnych miejskich, czy powiatowych z KWW Jarosława Górczyńskiego, pracują także w instytucjach miejskich (radni powiatowi) i powiatowych (radni miejscy). I tak Joanna Pikus, radna miejska z KWW Jarosława Górczyńskiego, a także wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego jest także dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (jednostki powiatowej). Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego o łączenie tych dwóch funkcji pytał Marek Bilski, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Sesja Rady Powiatu Ostrowieckiego z 29 listopada 2021 rok fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podczas sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, jaka odbyła się 4 marca, w porządku obrad znalazł się projekt uchwały zmieniający „Powiatowy Program  Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Ostrowieckim na lata 2021-026”. I to właśnie w związku z zapisami programu pytanie miał Marek Bilski,  radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości.  

– Chciałbym się odnieść do punktu, w którym są wpisane cele i zadania, jakie będą wykonywane: organizowanie kampanii społecznych, konferencji, szkoleń, festynów, spotkań otwartych wśród lokalnej społeczności. Chciałbym zapytać panią dyrektor czy jako radna miejska będzie pani brała udział też w tych organizowanych festynach, bo troszeczkę to koliduje z funkcją pani jako dyrektor, i jako radnej – pytał Marek Bilski, prosząc Joannę Pikus o odpowiedź. Ta jednak głosu nie zabrała. 

Zdjęcie ilustracyjne. Joanna Pikus, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Św. i dyrektor PCPR-u w Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Nie wiem pani starosto, pani dyrektor ma odpowiadać na to pytanie – mówił wyraźnie rozbawiony (śmiejąc się) Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego, który pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów „Janik”. 

– Nie – odpowiedziała starosta. – Proszę państwa różne funkcje spełniamy, jesteśmy na imprezach organizowanych przez miasto, miasto przez nas. Pan radny bywa na powiatowych, na gminnych. Nie nie przesadzajmy w którąś stronę – skomentowała Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego.

Dodała, że dyrektor PCPR-u powinien bywać na „wszystkich imprezach”.

– Jako dyrektor nie wpiszę jej tego w zakres obowiązków, ale powinnam, Bywanie na wszelkich tego typu imprezach. Wiecie co państwo sama się spotykam z jedną rzeczą, ludzie czasami mają możliwość dojścia i szepnięcia coś na ucho, bo się wstydzą przyjść, ale tu powiedzą, albo powiedzą o rodzinie, sąsiadce. Bo nie przyjdzie taka osoba do PCPR-u i zgłosi. Ale powie wie pani pani dyrektor, jakbyście się zainteresowali tu czy tu. Ja uważam, że wręcz obojętnie czy jest pani radną czy nie, ale dyrektor ośrodka, akurat PCPR-u to on na wszystkich imprezach powinien bywać. I organizowanych przez powiat, i miasto, ale i przez poszczególne gminy. A poza tym na takich imprezach można dużo sprzedać treści – mówiła starosta.

Od lewej: starosta Marzena Dębniak i Agnieszka Rogalińska, członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, radna z KWW Jarosława Górczyńskiego i dyrektor CRL-u w Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Głos zabrała także Agnieszka Rogalińska, radna z KWW Jarosława Górczyńskiego, członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego i dyrektor Centrum Rozwoju Lokalnego ( powstało po  postawionej w stan likwidacji z dniem 1 stycznia 2022 r. Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o.) 

– Ja chciałam zauważyć, że pani Joanna Pikus jest nie tylko dyrektorem PCPR-u, nie tylko jest radą miejską, ale jest wiceprzewodniczącą rady miasta i myślę, że panią dyrektor znamy z różnej strony jeśli chodzi o działalność i funkcje społeczne i to jak wykonuje te funkcje. I myślę, że tutaj koledzy będą również usatysfakcjonowani tym, w jaki sposób będzie koordynowała te akcję, które są w tym programie, właśnie jako dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – mówiła Agnieszka Rogalińska.

Marek Bilski, radny powiatowy z Klubu PiS
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że także pozostali radni powiatowi z KWW Jarosława Górczyńskiego zatrudnieni są w miejskich instytucjach lub zakładach i tak oprócz wspomnianych już Agnieszki Rogalińskiej, dyrektora CRL-u i Mariusza Pasternaka, wiceprezes Zarządu ZUO „Janik”, także Łukasz Dybiec, radny z KWW Jarosława Górczyńskiego i członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, jest dyrektorem Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Św., Beata Duda zaś, według oświadczenia majątkowego z 26 kwietnia 2021 roku, naczelnikiem Wydziału Spraw Obywatelskich. 

Użyte w tekście cytaty są cytatami dosłownymi, pochodzącymi z sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, jaka odbyła się 4 marca 2022 r.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this