Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wykroczenia zarejestrował dron! Teraz 25-latkowi z Ostrowca Św. grozi do 5 lat pozbawienia wolności!

Do poprawy bezpieczeństwa na drogach ostrowieccy policjanci z wydziału ruchu drogowego wykorzystują różnego rodzaju sprzęt. Oprócz radiowozów, czy nowoczesnych urządzeń służących do pomiaru prędkości pojazdów, mundurowym w pracy bardzo pomocny jest również bezzałogowy statek powietrzny. Wczoraj na Alei Jana Pawła II i 11-Listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z miejscowej drogówki prowadzili działania wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy wykorzystali drona.

Źródło: KPP w Ostrowcu Św.

Bezpieczeństwo na drodze, to jedno z priorytetowych zadań ostrowieckich policjantów. Do walki z niebezpiecznymi, a czasem agresywnymi zachowaniami kierowców, funkcjonariusze wykorzystują m.in. nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, motocykle, czy nowoczesne urządzenia służące do pomiaru prędkości. Mundurowi przy pomocy kamery, w którą wyposażony jest policyjny dron obserwowali kierujących pojazdami oraz z pełną stanowczością egzekwowali każde łamanie przez nich przepisów ruchu drogowego. Obraz z kamery nie pozostawia żadnych wątpliwości i szczegółowo pokazuje wykroczenia kierowców. Podczas prowadzonych działań, uwaga funkcjonariuszy skierowana była zarówno na pieszych, a także na kierujących rowerami oraz pojazdami.

Źródło: KPP w Ostrowcu Św.

Wczoraj (wtorek, 15 marca) na Alei Jana Pawła II i 11-Listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z miejscowej drogówki prowadzili działania wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Ujawnili łącznie 3 wykroczenia, za które kierujący zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych oraz sporządzili jeden wniosek o ukaranie do sądu. Do kontroli drogowej zatrzymali m.in. pojazd marki Mercedes. Powodem interwencji było zarejestrowanie przez kamerę drona obrazu wykroczenia popełnionego przez 25-latka. Kierujący niemieckim autem wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Ostrowczanin za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. 25-latka czekają jeszcze poważniejsze kłopoty, gdyż wsiadł za kierownicę swojego auta nie mając do tego uprawnień oraz posiadając sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi apelują o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this