Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Maria Duda, Joanna Mazurowska i Grzegorz Zugaj z OS „Rywal” z pięcioma medalami!

Zawodnicy Klubu OS „Rywal”, działającego przy Zespole Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej 33, przyzwyczaili nas już do tego, że z każdych zawodów, mistrzostw, czy turniejów powracają z kompletem medali. Nie inaczej było w przypadku Świętokrzyskiego Turnieju Olimpiad Specjalnych w Bocce w Starachowicach.

fot. ZSS przy Iłżeckiej 33

Maria Duda, Joanna Mazurowska i Grzegorz Zugaj z Klubu Olimpiad Specjalnych „Rywal” powrócili ze Świętokrzyskiego Turnieju Olimpiad Specjalnych w Bocce, rozegranego 31 maja w Starachowicach, z pięcioma medalami.

W turnieju wystąpili w dwóch kategoriach: w deblu oraz grze drużynowej. Zawodnicy trenowali pod czujnym okiem dwóch trenerek: Magdaleny Wykrota-Skóra i Edyty Kopyś. Ambitni zawodnicy podczas swoich sportowych zmagań postarali się o pięć medali. Do domów przywieźli dwa złote (wywalczyli je: Maria Duda i Grzegorz Zugaj) i trzy brązowe (Maria Duda, Grzegorz Zugaj i Joanna Mazurowska). 

fot. ZSS przy Iłżeckiej 33

Nie byłoby jednak zwycięstwa, gdyby nie pilna i mozolna praca uczniów pod okiem trenerki Anny Wieczerzak, która zainteresowała zawodników tą ciekawą i interesującą dyscypliną Olimpiad Specjalnych jaką jest Bocce. Organizatorzy przygotowali dla zawodników wodę, gorącą herbatę i kawę, ciasto, obiad oraz gorące kiełbaski z grilla. Mimo zmęczenia i późnej pory powrotu do domu z ust zawodników OS „Rywal” nie schodził uśmiech.

Świętokrzyskie Turnieje w Bocce i Piłce Nożnej drużyn 7-osobowych Olimpiad Specjalnych odbywały się w Starachowicach na obiektach sportowych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3. Gościem otwarcia wydarzenia był Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, który przekazał również kluczyki do czerwonego nissana, który do tej pory był użytkowany przez Urząd Marszałkowski, teraz będzie służył Olimpiadom Specjalnym – Świętokrzyskie.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W zawodach uczestniczy 200 zawodników olimpiad specjalnych, osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz 120 osób towarzyszących. Do Starachowic przyjechało 30 ekip z całego województwa świętokrzyskiego.

– Cieszę się, że po raz kolejny mogę uczestniczyć w wydarzeniu promującym talenty sportowe osób niepełnosprawnych. Olimpiady Specjalne to niezwykle piękna i cenna inicjatywa, szlachetna rywalizacja sportowa, niezwykle dzielni i waleczni zawodnicy. Dziękuję za organizację tej imprezy – mówił marszałek Andrzej Bętkowski, który sprawuje całoroczny patronat honorowy nad regionalnymi zawodami Olimpiad Specjalnych w województwie świętokrzyskim w 2019 roku.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Urażone ego „harcerza”?

FAKTY

Nie żyje poszukiwany 16-latek z gminy Waśniów!

FAKTY

Kolonia Inwalidzka ma nowego sołtysa! Jadwigę Banasik zastąpiła Aleksandra Ćwiek!

FAKTY

Współczesne babcie tańczą rock and rolla! Uczniowie SP w Bałtowie pamiętali o swoich babciach i dziadkach! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this