Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Mariusz Łata jedynym kandydatem w dalszym etapie konkursu na naczelnika wydziału edukacji!

Nie tak dawno pisaliśmy o ogłoszeniu o naborze na wolne stanowisko pracy na Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, jakie 4 września pojawiło się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zaskoczenia nie ma. Jedynym kandydatem, który przeszedł do dalszego etapu rekrutacji okazał się Mariusz Łata. To nie pierwszy tego typu nabór, ogłoszony przez starostwo powiatowe, podczas którego zgłasza się tylko jeden kandydat.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wielkich zmian w Wydziale Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Św. nie będzie. W wyniku wstępnej selekcji na stanowisko naczelnika tego wydziału zakwalifikowany został, spełniając wymagania formalne – Mariusz Łata, dotychczas pełniący obowiązki Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, a także radny miejski z Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego.

Wymaganie niezbędne, jakie stawiano przed kandydatem to te, regulowane przez artykuł 6 Ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych, określonych dla kierowniczych stanowisk urzędniczych, wykształcenie wyższe, brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku urzędniczym, znajomość przepisów prawa: Kodeksu postępowania administracyjnego, Ustawy o samorządzie powiatowym, Instrukcji kancelaryjnej, Ustawy o pracownikach samorządowych, Ustawy Prawo zamówień publicznych, Ustawy o finansach publicznych, Statutu Powiatu Ostrowieckiego, Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, pozostałych przepisów prawnych niezbędnych do wykonywania pracy na w/w stanowisku, obejmującym sprawy edukacji, zdrowia, kultury, sportu i turystyki. Osoba kandydująca na to stanowisko powinna także posiadać pięcioletni staż pracy lub przez co najmniej 5 lat wykonywać działalność gospodarczą o charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku.

Wymagania dodatkowe: 3-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w administracji publicznej, doświadczenie w zakresie prowadzenia spraw związanych z edukacją, zdrowiem, sprawami społecznymi, samodzielność w działaniu, odpowiedzialność, systematyczność, skrupulatność, komunikatywność, obowiązkowość, dobra organizacja pracy i umiejętność pracy w zespole oraz kształtowania kontaktów z podmiotami zewnętrznymi, a także umiejętność reprezentowania urzędu na zewnątrz, inicjatywa i dyspozycyjność, kreatywności zaangażowanie, umiejętność analitycznego myślenia, prawo jazdy kategorii B, preferowane kierunki kształcenia w zakresie: administracji i zarządzania oświatą.

Przypomnijmy, także że Mariusz Łata wrył się w pamięć mieszkańców, których ponad 9600 dzieci jest uprawnionych do świadczenia 500+, nazywając pomoc socjalną – rodzajem jałmużny. Część mieszkańców oburzona była faktem, że naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych pozwala sobie na taki komentarz.

– Przejdę do demografii. Demografia, to nie tylko problem naszego miasta, to problem naszego kraju. I jak widać pomoc socjalna nie przekłada się na wzrost urodzin. Pomoc socjalna to rodzaj jałmużny. Zamiast tworzenia rozwoju gospodarczego, który daje stabilizację i bezpieczeństwo, a nie uzależnia od władzy. W związku z tym, że programy rządowe, które miały odwrócić trend bardzo niskiego wskaźnika wspomnianej tutaj dzietności, nie pamiętam jakie te wskaźniki, ale polskich rodzin ale te programy nie podołały, choć pewnie widać w niektórych formach ich pozytywne skutki. Ostrowiec, jak i inne podobne wielkością miasta w Polsce, mają problem z kurczącą się liczbą mieszkańców. Dlatego cieszą mnie w tym momencie działania podjęte przez prezydenta, które w sposób oczywisty wycelowane są w walkę z tym zjawiskiem. Wspomnę tylko profilaktykę, przypomnę coroczną akcję „Stop nowotworom u dzieci”, opiekę i edukację na coraz wyższym poziomie i co kluczowe, według mnie, to jednak polityka mieszkaniowa. I nie zgodzę się z tym, że mieszkania, które zostały wybudowane i sprzedane w systemie deweloperskim po 3300 zł, że to jest w tym momencie zbyt droga inwestycja dla mieszkańców. Myślę, że nigdzie już, w żadnym mieście w kraju podobnej wielkości, nie kupią państwo za tą cenę żadnego mieszkania – mówił podczas czerwcowej debaty o stanie gminy Mariusz Łata.

Cały artykuł tutaj:

Aktem prawnym regulującym zasady zatrudniania pracowników samorządowych jest Ustawa o pracownikach samorządowych z 21 listopada 2008 r. Ustawodawca jako sposób naboru na wolne stanowiska urzędnicze, w tym kierownicze stanowiska urzędnicze, uznał procedurę konkursową (art. 11).

6 komentarzy

6 Comments

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this