Znajdź nas na

FAKTY

Marszałek Andrzej Bętkowski wręczył nagrody autorom najciekawszych prac plastycznych!

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się gala wręczenia nagród małym artystom, uczestnikom konkursu plastycznego “#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Autorom najlepszych przedstawień rodzimych produktów gratulowali talentu i pomysłowości marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz poseł RP, wiceminister sportu Anna Krupka, która objęła konkurs patronatem honorowym.

Marszałek Andrzej Bętkowski i wiceminister Anna Krupka Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Głównych celem konkursu była promocja produktów i firm z regionu świętokrzyskiego. Zadaniem uczestników rywalizacji było przygotowanie, z wykorzystaniem dowolnej techniki, pracy plastycznej pokazującej cechy i walory świętokrzyskich wyrobów i produktów. Należało także fotograficznie dokumentować postęp prac: przygotowania materiałów, wykonywanie rysunku czy kolażu oraz efekt końcowy.

Gala wręczania nagród #dobrybopolski, #dobryboświętokrzyski
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Uczestnicy konkursu prezentowali swoje dzieła na własnym profilu społecznościowym Facebook, oznaczając profil Urzędu Marszałkowskiego. Jednocześnie do urzędu, drogą mailową, nadsyłane były pliki zdjęć pokazujących prace konkursowe.

Do konkursu zgłoszono 199 prac, które oceniała komisja konkursowa. Członkowie komisji zwrócili uwagę na różnorodność przedstawianych produktów regionalnych z całego województwa. Należy podkreślić, że autorzy w różnym przedziale wiekowym, doskonale odtworzyli swoje wizje plastyczne ogólnie znanych, regionalnych produktów, łącząc je jednocześnie z prezentacją lokalną.

Marszałek Andrzej Bętkowski i wiceminister Anna Krupka wręczają upominki za prace wyróżnione
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Jurorzy zachwycili się pomysłowością młodych artystów, jak również techniką wykonanych przez siebie prac. Dominowały prace malarskie, rysunki, pastele, collage, ale również makiety, a przede wszystkim plansze oraz formy przestrzenne. Komisja konkursowa była pod wrażeniem oryginalnego odtworzenia znanych, świętokrzyskich produktów, które z pewnością wzmocnią swoim wyrazem plastycznym tożsamość naszego regionu, co dodatkowo umożliwi oryginalną promocję naszego regionu wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

– Nie spodziewaliśmy się, ogłaszając konkurs, że spotka się on z tak dużym zainteresowaniem, że nasi młodzi uczestnicy zaprezentują swoje ciekawe, różnorodne pomysły, techniki, znajomość lokalnych produktów – powiedział podczas gali wręczenia nagród marszałek Andrzej Bętkowski. – Oceniliśmy niemal 200 prac, wymagających dużego wysiłku, pomysłowości i zaangażowania. Ważne jest, że osiągnęliśmy cel, że najmłodsi znają nasze lokalne przysmaki, produkty rozpoznawalne na rynku ogólnopolskim, a także że identyfikują się ze swoim regionem – dodał marszałek. Jak zapowiedział, samorząd województwa jest gotowy, za rok, ponownie zachęcić dzieci i młodzież do udziału w konkursie “#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski”.

Babcia laureatki Sofii Szwed odbiera nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca w konkursie
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

-Dziękuję wszystkim za tak pozytywną odpowiedź na mój apel, na prośbę o wspieranie naszych lokalnych producentów, wytwórców – dodała poseł RP, wiceminister Anna Krupka. – Jeśli kupujemy produkty wytworzone w naszym regionie, to pieniądze trafiają właśnie do świętokrzyskich firm, pozwalają na opłacenie podatków, które wspierają budowę szkół, dróg, szpitali. To początek budowania świadomości naszej regionalnej marki, by nadawać dodatkowy impuls rozwojowy świętokrzyskiej gospodarce – dodała minister.

Marszałek Andrzej Bętkowski: „Nie spodziewaliśmy się, ogłaszając konkurs, że spotka się on z tak dużym zainteresowaniem”
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Prace konkursowe zostały ocenione w trzech aspektach. Każdy z przedstawicieli komisji konkursowej przyznał swoją subiektywną ocenę za technikę wykonania, estetykę pracy oraz za oryginalność pomysłu, sposób jego przedstawienia i ujęcia. W wyniku głosowania wyłonieni zostali laureaci 3 miejsc oraz 10 wyróżnień. Dodatkowo marszałek województwa przyznał 10 specjalnych wyróżnień. Autorzy najciekawszych prac: Sofia Szwed (1 miejsce, nagrodę odebrała babcia laureatki), Wiktoria Kos (2 miejsce) oraz Lena Jabłońska (3 miejsce) a także wyróżnieni otrzymali nagrody i gratulacje z rąk marszałka Andrzeja Bętkowskiego i wiceminister sportu Anny Krupki, która objęła konkurs patronatem honorowym.

Pełna lista laureatów konkursu “#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski” oraz prace plastyczne są dostępne na podstronie serwisu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Ostrowiec Św. Groził prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu! Został zatrzymany przez Policję! Czy usłyszy zarzuty?

FAKTY

Zaginął Sebastian Bęben! Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this