Znajdź nas na

FAKTY

Martwisz się o bezpieczeństwo swojego dziecka? Zgłoś autokar do kontroli!

Wakacje to czas wzmożonych wycieczek dzieci i młodzieży, dlatego też w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych ostrowieccy mundurowi zachęcają do zgłaszania kontroli autobusów wiozących je na letni wypoczynek. Te odbywają się przy ul. Żabie w Ostrowcu Św., po uprzednim pisemnym zgłoszeniu dostarczonym osobiście, wysłanym faxem lub mailem.

fot. Świętokrzyska Policja

Kontrolę pojazdu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy przeprowadzają w miejscu do tego wyznaczonym w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Żabiej, po uprzednim pisemnym zgłoszeniu dostarczonym osobiście, wysłanym faxem lub mailem sekretariat.ostrwiec@ki.policja.gov.pl Dobrą praktyką jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Podczas kontroli sprawdzany jest stan techniczny pojazdu, jego obowiązkowe wyposażenie, jak również uprawnienia kierującego oraz jego stan trzeźwości.

Każdy rodzic ma możliwość za pomocą e-usługi „Bezpieczny Autobus” sprawdzić czy autokar, którym jego dziecko będzie jechać na wycieczkę ma ważne, obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz badanie techniczne. Aby uzyskać dostęp do informacji wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu: www.bezpiecznyautobus.gov.pl.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this