Znajdź nas na

FAKTY

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa z absolutorium!

14 głosami „za” radni Rady Miejskiej w Ćmielowie zadecydowali o udzieleniu Joannie Susce, burmistrzowi Ćmielowa, absolutorium z wykonania budżetu. – Dziękuję w imieniu swoim, jak i pracowników. To jak zmienia się gmina dla naszych mieszkańców, to praca zespołowa – podkreślała podczas wczorajszej (czwartek, 15 czerwca) sesji Rady Miejskiej w Ćmielowie, burmistrz.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Absolutorium to rodzaj akceptacji działań związanych z funkcjonowaniem konkretnego podmiotu. Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie przez organ stanowiący prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego w danym roku budżetowym. Wniosek w sprawie absolutorium komisji rewizyjnej podlega zaopiniowaniu przez Regionalną Izbę Obrachunkową, a ta w przypadku gminy Ćmielów była pozytywna. 

– Budżet gminy Ćmielów jest w dobrej kondycji, zakończył się nadwyżką finansową. Nie wzięliśmy kredytu, zmniejszyliśmy zadłużenie o 700 000 zł. To fakty niezaprzeczalne, które świadczyły o tym, aby zagłosować za absolutorium. To też ciężka praca moich pracowników, w tym pana skarbnika Jarosława Nowaka, który jest  wieloletnim fachowcem w tej dziedzinie. Taki wynik zasługuje na podziękowanie. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej opinia komisji rewizyjnej, poprzedzona protokołami z kontroli, to wszystko świadczyło o tym, że te środki finansowe wydatkujemy w sposób prawidłowy, transparentny i zgodny z przepisami – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Zrzut ekranu z obrad sesji rady Miejskiej w Ćmielowie
Źródło: You Tube

Podkreśla, że rok 2022 był bardzo dobrym rokiem dla gminy Ćmielów.

– Tylko takich lat pod względem inwestycji życzyłabym sobie i mieszkańcom. Rok 2022 obfitował w pozyskane na działania inwestycyjne ponad 17 000 000 zł, przy dofinansowaniu rzędu 95 i 98 procent. To możliwości, jakie przyniósł nam Program Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, a nabory do jego poszczególnych odsłon wpisały się w oczekiwania naszego samorządu i lokalnej społeczności, również z nakierowaniem na osoby młode. Modernizację przejdą obiekty sportowe, najmłodsi zyskają boisko wielofunkcyjne, bezpieczną zatokę autobusową przy szkole podstawowej w Ćmielowie, zmieni się też nasz „Stadion Leśny”. Wszystko po to, aby ten pakiet atrakcyjności zwiększyć, żeby szkoły swój pakiet oświatowy miały jeszcze bardziej interesujący, żebyśmy się rozwijali, a młodzież chciała tu zostać – mówi Joanna Suska.

Zrzut ekranu z obrad sesji rady Miejskiej w Ćmielowie. Podjęcie uchwały z sprawie udzielenia burmistrzowi Ćmielowa absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2022

Tłumaczy, że jednym z dowodów na to, że gmina Ćmielów idzie w dobrym kierunku jest fakt, że została uhonorowana prestiżowym tytułem „Brązowy Lider Inwestycji” w Ogólnopolskim Rankingu „Samorządowy Lider Inwestycji” Ranking ten ocenia poziom oddziaływania samorządów i jednostek samorządowych na aktywność inwestycyjną całego kraju. Spośród prawie 50 000 przeanalizowanych regionów w Polsce i podsumowaniu punktów za wysoką aktywność inwestycyjną to właśnie gmina Ćmielów weszła do elitarnego grona Instytucji o widocznym wpływie na aktywność inwestycyjną całego kraju.

– Gmina Ćmielów została dostrzeżona. Dziękuję jury rankingu,  niezależnym ekspertom za docenienie naszych działań i wyróżnienie nas spośród wielu innych samorządów. To dla nas wielki zaszczyt i motywacja do dalszej pracy i realizacji kolejnych inwestycji. Jesteśmy dumni z naszej gminy i chcemy, aby była ona przykładem dla innych. Mamy jeszcze wiele pomysłów i planów na przyszłość, które mamy nadzieję zrealizować dla dobra naszej społeczności – podsumowuje burmistrz. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this