Znajdź nas na

FAKTY

Mężczyzna podejrzany o podpalenie w ostrowieckim szpitalu trafił do aresztu! Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności!

Wczoraj Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 42-latka, podejrzanego o spowodowanie pożaru w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności

Widok z dachu ostrowieckiego szpitala. 19 kwietnia 2021 r. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Na początku lutego dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację o pożarze, do którego doszło w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do zdarzenia doszło w dwóch pomieszczeniach znajdujących się na terenie obiektu. Na miejsce natychmiast zostały skierowane  służby ratunkowe. Po zakończeniu akcji gaśniczej i przyjęciu formalnego zawiadomienia, sprawą zajęli się kryminalni. 

– Śledczy mieli bardzo trudne zadanie, lecz ich skrupulatna praca pozwoliła wyciągnąć szybko wniosek, że ktoś celowo przyczynił się do pożaru. Wartość strat oszacowano na kwotę blisko 10 000 złotych. Po zebraniu materiału dowodowego policjanci z wydziału kryminalnego miejscowej jednostki policji wytypowali prawdopodobnego sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – relacjonuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. 

fot. Świętokrzyska Policja

Ostrowczanin usłyszał już zarzut  zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ewakuowanych pracowników oraz uszkodzenia mienia. Wczoraj Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował wobec 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Teraz podpalaczowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this