Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Miał ponad trzy promile! Jechał zygzakiem! Tragedii zapobiegł inny, czujny kierowca!

Gdyby nie odpowiedzialna postawa i szybka reakcja mieszkańca gminy Waśniów, nie wiadomo jak skończyłby się rajd na podwójnym gazie, jaki urządził sobie 58-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi. Pijanemu mieszkańcowi gminy Kunów grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Źródło: www.policja.pl

Cała sytuacja miała miejsce wczoraj kilka minut po godzinie 14.00 w miejscowości Podszkodzie. Podróżujący w stronę Ostrowca Świętokrzyskiego mieszkaniec gminy Waśniów, zwrócił uwagę na  jadący przed nim samochód marki Audi, którego  kierujący poruszał się całą szerokością jezdni. O swoich spostrzeżeniach od razu powiadomił stróżów prawa. Kolejno gdy nadarzyła się możliwość,   zatrzymał jadącego niemieckim autem i do czasu przyjazdu policjantów, uniemożliwił mu dalsza jazdę. Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ujętego mężczyzny. Alkomat wykazał ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. 58-letni mieszkaniec gminy Kunów za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

„Piłeś, nie jedź!” – to hasło towarzyszy wielu akcjom mającym na celu uświadamianie społeczeństwa, że prowadzenie pojazdu na „podwójnym gazie” może doprowadzić do tragedii. Policjanci apelują, aby reagować na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy nie tylko o bezpieczeństwo własne, ale i innych. Każdy, nawet anonimowy telefon na numer 997 lub 112 może uratować komuś życie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this