Znajdź nas na

KULTURA

Michniowskie Mauzoleum ma szansę na nagrodę w konkursie architektonicznym!

W tym roku pismo “Polityka” wręczy swoją Nagrodę Architektoniczną – wyróżnienie w dziedzinie architektury i ładu przestrzennego – już po raz dziesiąty. Przyznając tę nagrodę redakcja chce pokazywać i promować realizacje, stanowiące symbol dobrego smaku, przyjazne ludziom i w oczywisty sposób poprawiające estetykę otoczenia. W gronie finalistów znalazła się świętokrzyska realizacja – budynek Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Zachęcamy do głosowania na obiekt, który walczy o nagrodę internautów.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Do nominowania do nagrody co roku zapraszane jest wybrane grono osób, którym leży na sercu wygląd polskich miast i wsi: najwybitniejsi architekci i urbaniści, krytycy architektury, przedstawiciele stowarzyszeń działających na rzecz ładu w przestrzeni publicznej czy też znani artyści. Poprzez swoje nominacje wskazują nam najbardziej warte uwagi obiekty zrealizowane w roku poprzednim w 3 kategoriach:

  • realizacje architektoniczne (tzw. mała i duża architektura, budownictwo mieszkalne zbiorowe i indywidualne, biurowce, budynki użyteczności publicznej, kościoły, budynki rewitalizowane, budownictwo inżynieryjne – stadiony, mosty itp.),
  • rozwiązania urbanistyczne (osiedla, układy drogowe, tereny zielone, wypoczynkowe itd.),
  • sztuka w przestrzeni publicznej (instalacje artystyczne, pomniki itp.).

W tym roku z podliczenia głosów do finału dostało się pięć realizacji, które mają szansę na Grand Prix nagrody. Nie pozwoliło to redakcji na regulaminowe wskazanie własnego kandydata do finałowej piątki. W związku z tym, oraz z okazji 10-lecia nagrody, redakcja wyróżniła dodatkowe pięć obiektów, które będą miały szansę powalczyć o nagrodę internautów w dorocznym plebiscycie. W tym gronie jest właśnie budynek mauzoleum.

Głosowanie internautów trwa do niedzieli 25 kwietnia na stronie internetowej pisma Polityka.

Finaliści konkursu na Nagrodę Architektoniczną Polityki

O nagrodę główną walczą: Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku, Przystań kajakarska MOSM w Tychach, Hotel NOBU w Warszawie, Pawilon edukacyjny Kamień w Warszawie oraz Zespół biurowo-usługowo-mieszkalny Elektrownia Powiśle w Warszawie.

W gronie obiektów architektonicznych, które zostały wyróżnione przez “Politykę” i walczą o nagrodę internautów, są:

  • Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie,
  • Dworzec autobusowy w Kielcach,
  • Concordia Design we Wrocławiu,
  • Sanatorium Abrama Gurewicza w Otwocku oraz
  • Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this