Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy Denkowa apelowali o monitoring! Co na to Urząd Miasta w Ostrowcu Św.?

Wygląda na to, że mieszkańcy ostrowieckiej dzielnicy Denków nie prędko doczekają się monitoringu. Interpelację w ich imieniu, 9 sierpnia, złożył Kamil Kutryba, radny z KWW Jarosława Górczyńskiego. Podkreślał w niej, że montaż kamer na rynku w Denkowie zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza, że występują tam zdarzenia, które zakłócają ich spokój. Mieszkańcy żalą się nie tylko radnemu. Telefonując do naszej redakcji, zwracają uwagę, że ich spokój zakłócają „miłośnicy mocnych trunków”, którzy na miejsce spotkań szczególnie upodobali sobie denkowski rynek.

Denków, rynek, 2 września 2021 rok fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– W imieniu mieszkańców osiedla Denków zwracam się z prośbą o możliwość zainstalowania na rynku w Denkowie 4 kamer i włączenie ich do sieci monitoringu miejskiego. Montaż kamer zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców. W miejscu tym występują zdarzenia, które zakłócają spokój osób tam mieszkających. Mieszkańcy zwracają również uwagę, że spożywany jest tam alkohol, który jest przyczyną uciążliwych scen. Sytuacje zostają zgłaszane na policję i straż miejską, jednak montaż kamer monitorujących przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie i zapewni spokój zarówno mieszkańcom Denkowa, jak i osobom przyjezdnym – zaapelował w swojej interpelacji z 9 sierpnia Kamil Kutryba, radny z KWW Jarosława Górczyńskiego. 

Także w rozmowach z nami mieszkańcy podkreślają, że wjeżdżając do Denkowa można odnieść wrażenie, że czas się tam zatrzymał.  – „W Denkowie nie ma nic. Autobusy kursują jak na jakimś za przeproszeniem zad..iu, nie ma miejsca dla osób starszych, czy dzieci, a rynek opanowany jest przez miłośników mocnych trunków. Widać, gdzie ma władza tę dzielnicę.”, „Ja też twierdzę że został zapomniany przez wszystkich kolejnych włodarzy” – to tylko niektóre z komentarzy internautów. 

Interpelacja Kamila Kutryby, radnego Rady Miasta Ostrowca Św.
Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Wygląda na to, że pomimo apeli mieszkańcy nie doczekają się szybko monitoringu. 

– (…) informuję, że w chwili obecnej nie ma środków finansowych w budżecie Gminy na realizację zadania polegającego na montażu kamer na rynku w Denkowie i włączeniu ich do monitoringu miejskiego. Budowa struktury monitoringu wymaga opracowania projektu budowlanego i uzyskania zgodnie z obowiązującym prawem stosowanych pozwoleń – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego, pod którą podpisała się Anna Niedbała, Sekretarz Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. 

Do tematu wrócimy.    

Odpowiedź na interpelację radnego
Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

O Denkowie pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this