Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy gminy Bałtów chętnie szczepili się na Pikniku Rodzinnym w Okole!

To kolejna już akcja, zorganizowana w gminie Bałtów, zachęcająca do szczepień. Mowa o zorganizowanym dziś (niedziela, 29 sierpnia) Pikniku Rodzinnym przy Domu Ludowym w Okole. Pomimo że początkowo chęć zaszczepienia zadeklarowało 10 osób, do godziny 16.00 dawkę preparatu przyjęły 24 osoby. – Zdecydowałem się na szczepienie, żeby szybciej wrócić do normalności – podkreślał Jan Żądło, syn wójta gminy Bałtów, który dziś przyjął pierwszą dawkę preparatu.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Konkurs z fantami, kiełbaski z grilla, zabawa na świeżym powietrzu, a przede wszystkim możliwość zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi  – takie atrakcje czekały dziś na mieszkańców gminy Bałtów. 

– Dotychczas prowadziliśmy akcję reklamująca szczepienia, do której włączyły się ochotnicze straże pożarne. Druhowie rozdawali ulotki, a także wraz z pracownikami gminy, dowozili osoby starsze, czy niepełnosprawne – na szczepienia. Spojrzeliśmy na statystyki i niestety w tej części gminy Bałtów, jaką jest Okół,  jest mniejsze zainteresowanie szczepieniami, a i poziom wyszczepienia jest dużo mniejszy, w porównaniu do innych miejscowości. I tak zdecydowaliśmy się zorganizować Piknik Rodzinny w Okole #szzcepimysię – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

Środki na organizację wydarzenia  gmina Bałtów  pozyskała ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. 

Dawkę preparatu przyjął Jan Żądło, syn wójta Bałtowa
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Początkowo do udziału w szczepieniach zapisało się 10 osób, ale mamy już ponad 20 osób zaszczepionych, a do  końca akcji pozostało półtorej godziny. Okazało się, że to był bardzo dobry pomysł. Będziemy dalej wychodzić  do naszych mieszkańców, z innych miejscowości w gminie z propozycją szczepień w takich terenowych punktach.  Na pewno zwrócimy się też do sanepidu, aby stoisko, na którym można się będzie zaszczepić znalazło się także na dożynkach gminnych, a te przypomnę odbędą się już  w najbliższą sobotę, 4 września – dodaje wójt. 

Na uczestników dzisiejszego wydarzenia, którzy zdecydowali się zaszczepić,czekały bardzo atrakcyjne nagrody: pulsoksymetry, ciśnieniomierze, ekspres do kawy, zestaw kluczy nasadowych, wentylatory, mikser planetarny, koc piknikowy, powerbanki, pendriv-y, blendery, długopisy.  

– Myślę, że to taka pozytywna impreza z dobrym przesłaniem. Aby pandemia ustała każdy, kto nie ma ku temu przeciwwskazań, powinien się zaszczepić. Zadbajmy o bezpieczeństwo innych – podsumowuje wójt gminy Bałtów.

Na szczepienie zdecydował się dziś syn wójta – Jan Żądło. Zapewnia, że szczepienie trwa tylko chwilę i nie jest bolesne. 

– Zdecydowałem się na szczepienie, żeby szybciej wrócić do normalności – podkreśla nastolatek. 

Ilona Różalska, kierownik ŚDS-u w Wólce Bałtowskiej pomagała przy organizacji wydarzenia
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ilona Różalska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Wólce Bałtowskiej dodaje, że pojawiło się sporo osób w różnym wieku, które pomimo  kapryśnej pogody postanowiły przyjąć dawkę preparatu.  

– Myślę, że ludzie decydują się nas szczepienie ponieważ mogą to zrobić u siebie, na miejscu. Nie muszą nigdzie jechać. Sama jestem już zaszczepiona. Podobnie jak wszystkie dziewczyny ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wólce Bałtowskiej.  Nie chciałyśmy narażać na zachorowanie i bezpieczeństwo naszych podopiecznych  Mamy też pewność, że sami nie będziemy zakażeni – mówi Ilona Różalska.

Nad bezpieczeństwem osób przyjmujących szczepienia czuwała  Małgorzata Radłowska-Raban, lekarz pracujący w Ośrodku Zdrowia w Bałtowie.

Małgorzata Radłowska-Raban, lekarz pracujący m.in. w Ośrodku Zdrowia w Bałtowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Ku mojemu zaskoczeniu, dzisiejsza akcja cieszy się popularnością wśród mieszkańców. Zaszczepiło się już ponad 20 osób. Przychodzą też dzieci, które ukończyły 12 rok życia wraz z rodzicami. Szczepimy szczepionka Pfizer i Johnson & Johnson. Warto się szczepić, żeby przeżyć – podsumowuje Małgorzata Radłowska-Raban.

Dodaje, że szczepienia przebiegały prawidłowo, bez działań niepożądanych.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this