Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy gminy Ćmielów „nakręcili się na pomaganie”! Zebrano ponad tonę plastikowych nakrętek!

1380 kg to ilość nakrętek, jakie zaledwie przez 2 miesiące i 10 dni udało się zebrać w akcji „Nakręć się na pomaganie” dla małego Szymona Sternika z gminy Ćmielów. – Wierzylam w mieszkańców naszej gminy, bo wierzę w ludzi i ich dobroć i nigdy się nie zawiodłam. Udało się nam zebrać 897 zł, które przekazane zostaną na pomoc Szymusiowi Sternikowi. Pomagajmy, bo naprawdę warto, bo nigdy nie wiemy, kiedy sami tej pomocy będziemy potrzebować – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. Serduszko, jakie w piątek 20 listopada 2020 roku stanęło przed ćmielowskim domem kultury wciąż zapełnia się nowymi plastikowymi nakrętkami.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Ponad tonę plastikowych nakrętek udało się zebrać mieszkańcom gminy Ćmielów,  w ramach akcji „Nakręć się na pomaganie”. W zbieraniu plastikowych nakrętek pomagali także mieszkańcy gmin ościennych: Kunowa, Wojciechowic, Sadowia, Tarłowa, czy Ożarowa. 

– Serduszko bardzo się sprawdziło.  Daliśmy też przykład innym  gminom, że warto pomagać w ten sposób. Część gmin, jak Ostrowiec Św., Brody, czy Sadowie poszły naszym śladem. Jestem pełna podziwu dla mieszkańców, że tak chętnie przynosili nakrętki. Codziennie to serduszko było przez nas opróżniane.  Liczymy na dalsze wsparcie mieszkańców i mam nadzieję, że to serduszko w dalszym tempie będzie się zapełniać.  Nasza akcja pokazała także, że taka prosta rzecz, jak plastikowa nakrętka, która wylądowałaby w koszu, może komuś pomóc – wyjaśnia Agnieszka Kaca- Chmielińska, inspektor do spraw promocji w Urzędzie Miasta i Gminy w Ćmielowie.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

2 lutego komisja w składzie|: Joanna Woch, Piotr Małek i Agnieszka Kaca-Chmielińska spieniężyła 150 worków pełnych nakrętek. u

– Była z nami obecna pani Justyna Marynowska, prezes Fundacji „Bo w nas jest moc”. Nakrętki zostały zważone i przeliczone na złotówki. Oczywiście negocjowaliśmy cenę. Pan, który prowadzi ten skup ma wielkie serce. Kupił od nas nakrętki po bardzo dobrej cenie. Udało się nam pozyskać 897 złotych, które będą taką naszą wspólną cegiełką w leczeniu naszego Szymusia – tłumaczy Agnieszka Kaca-Chmielińska.

Zapewnia, że gmina nie zwalnia tempa, a mieszkańcy wciąż przynoszą nowe nakrętki.   Być może w przyszłości pojawią się kolejne serduszka, tym razem w innych miejscowościach gminy Ćmielów. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Z efektu akcji, zadowolony jest też jej pomysłodawca – Piotr Małek, radny Rady Miejskiej w  Ćmielowie. 

– Cieszę się, że ten pomysł okazał się trafionym i mogliśmy pomóc konkretnej osobie z naszej gminy. Nie wykluczamy szerszej pomocy. Pamiętamy też, że nakrętki przywoziły nam osoby z gmin ościennych. Jeśli im będzie potrzebna pomoc – mogą na nas liczyć – zapewnia Piotr Małek.  

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa podkreśla, że zawsze wierzyła w mieszkańców i ich dobre serca. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

– Codziennie w drodze do pracy obserwowałam to serduszko i nawet moja córka Patrycja mówiła:. „Mamo to serduszko jest już pełne, trzeba je opróżnić.” Wierzyłam w mieszkańców, wierzę w ludzi i  ich dobroć, i nigdy się na nich nie zawiodłam. Dwa auta, wypełnione nakrętkami robią wrażenie. Każdy kilogram nakrętek to środki, które będą wsparciem dla małego Szymona w drodze po zdrowie. Okazuje się, że inne gminy też biorą z nas przykład, z tak małej, ale jakże otwartej na wszelkie pomaganie gminy Ćmielów – podsumowuje Joanna Suska. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this