Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Niedzielski: od kwietnia chcemy znieść limity do wszystkich specjalistów, co najmniej do końca roku!

Chcemy czasowo znieść limity przyjęć do wszystkich specjalistów; rozwiązanie miałoby obowiązywać od kwietnia, co najmniej do końca roku – zapowiedział w rozmowie z PAP minister zdrowia Adam Niedzielski.

Warszawa, 12.01.2021. Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia w Warszawie, 12 bm. Konferencja dot. założeń ustawy powołującej fundusz kompensacyjny. (olm) PAP/Paweł Supernak

Pytany o kolejki do specjalistów przypomniał, że w czasie epidemii, by zredukować biurokratyczne obciążenia, podmioty lecznicze zwolnione były z obowiązku wprowadzania danych do systemu kolejkowego.

„Zakładamy więc, że kolejki są większe niż mamy to odzwierciedlone w systemie” – przyznał minister.

Zaznaczył, że na pewno można mówić o „pewnym deficycie zdrowotnym, wywołanym przez pandemię”. Deficyt ten, jak kontynuował, wymaga specjalnych narzędzi rozwiązania problemu.

„Wprowadzimy program profilaktyki dla osób 40 plus, tworzymy pewien system rehabilitacji postcovidowej” – podał.

„Przygotowujemy też rozwiązanie w postaci delimityzacji wszystkich usług na poziomie specjalistyki. Nie będzie limitów do specjalistów. Miałoby to obowiązywać od drugiego kwartału, czyli od początku kwietnia, co najmniej do końca roku” – poinformował. (PAP) ktl/ tor/ mhr/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this