Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy gminy Ćmielów po raz kolejny zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Porcelanowa świnka wykonana w Pracowni Ceramiki Szlachetnej przez Danutę Kabat, unikatowa, przygotowana przez Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. na otwarcie zrewitalizowanego rynku w Ćmielowie – filiżanka z napisem „I love Ćmielów”, czy wykonane przez seniorów ozdoby: makrama i anioł – to tylko niektóre z przedmiotów, jakie wylicytować będzie można podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a ten już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia. Jak co roku z orkiestrą zagra gmina Ćmielów.

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy to już dla nas tradycja. Nie wyobrażam sobie, że nie włączylibyśmy się w tą ogólnopolską akcję pomagania. Mieszkańcy gminy Ćmielów już wiele razy udowadniali, że mają wielkie serca, że chcą i potrafią pomagać, angażując się w wydarzenia charytatywne o znaczeniu lokalnym, jak i ogólnopolskim – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 

Wszystkich mieszkańców gminy, ale i powiatu ostrowieckiego zaprasza do udziału w 32 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zorganizowany zostanie w sali widowiskowej ćmielowskiego domu kultury. Nie zabraknie licytacji wyjątkowych gadżetów.

– Atrakcją tegorocznej licytacji będzie wyjątkowa filiżanka, wykonana przez  Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A specjalnie na otwarcie porcelanowego rynku w Ćmielowie, które odbyło się we wrześniu 2023 roku. Odebrałam już kilka telefonów z pytaniami odnośnie  jej ceny wywoławczej. Zaczniemy od 200 zł. Myślę, że znajdą się chętni kolekcjonerzy, którzy będą chcieli powalczyć o tę filiżankę  – tłumaczy Wioletta Rogala-Mazur. 

fot. Dom Kultury w Ćmielowie

W akcję WOŚP-u jak co roku włączają się również lokalni artyści. Danuta Kabat, która prowadzi Pracownię Ceramiki Szlachetnej w Ćmielowie wykonała uroczą świnkę z napisem – 32 Finał WOŚP z napisem Ćmielów. 

– Do tego mamy pyszne miody z Pasieki Barć Ćmielów, vouchery, porcelanowe figurki, kubki, a także piękne ozdoby wykonane przez naszych zdolnych seniorów z Klubu Senior+ i Dziennego Domu Senior+ w Ćmielowie – wylicza dyrektor domu kultury.  

Nie zabraknie występów utalentowanych przedszkolaków i uczniów szkół z terenu gminy Ćmielów. Na scenie pojawi się również Krystyna Wójcik z zespołem, która zaprezentuje się w rockowej odsłonie. 

fot. Dom Kultury w Ćmielowie

– Mamy też niespodziankę dla mieszkańców, którzy odwiedzą nas tego dnia. Wykonamy wspólnie jedną z piosenek – mówi Wioletta Rogala-Mazur. Zachęca również mieszkańców do przekazywania gadżetów na licytację. Te przynosić można od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy domu kultury w Ćmielowie. Bądźmy tego dnia razem – zachęca Wioletta Rogala-Mazur.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00. 

fot. Dom Kultury w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this