Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy i turyści mogą już korzystać z nowej wiaty i zatoczki w Dołach Biskupich!

Jak podkreśla Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, gmina systematycznie podnosi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców poszczególnych sołectw. Z nowej zatoczki i wiaty przystankowej od niedawna korzystać mogą mieszkańcy Dołów Biskupich i odwiedzający tę miejscowość turyści. – Odkąd powstała ścieżka geo-edukacyjna to malownicze sołectwo jeszcze chętniej odwiedzają wycieczki. Ważne jest, aby było takie miejsce, gdzie można bezpiecznie zaparkować, czy poczekać na autobus. Estetyka ma znaczenie. Jak mówi przysłowie: „jak nas widzą, tak nas piszą” – mówi burmistrz.

Z nowej zatoczki i wiaty przystankowej cieszą się mieszkańcy Dołów Biskupich fot. Gminne Centrum Informacji w Kunowie

Doły Biskupie w gminie Kunów, to miejscowość chętnie odwiedzana przez turystów. To co ich przyciąga to ruiny po majątku należącym do rodziny Kotkowskich, malownicza dolina rzeki Świśliny, czy od niedawna także ścieżka geo-edukacyjna. Z myślą o turystach i mieszkańcach powstała nowa zatoczka autobusowa i wiata przystankowa. Koszt zadania to 150 000 zł.

– Powstała profesjonalna zatoczka autobusowa, która wykorzystywana jest również przez użytkowników ścieżki geo-edukacyjnej. Jest miejsce parkingowe, nowy przystanek i chodnik. Teraz autobus może swobodnie zawrócić. Marzy nam się, aby tak estetycznie było w innych częściach gminy – wyjaśnia Lech Łodej. 

fot. Gminne Centrum Informacji w Kunowie

Dodaje, że gmina Kunów systematycznie wymienia wiaty przystankowe. 

– Gdy rozpoczynałem swoją pierwszą kadencję zastałem zardzewiałe wiaty przystankowe przy ulicy Warszawskiej,  w centrum Kunowa. Było mi wstyd, że w centrum miasta mamy tak zniszczoną infrastrukturę. Wymieniliśmy je w pierwszej kolejności. Początkowo kilka razy były zniszczone, na szczęście są ubezpieczone.  Teraz jesteśmy w innym miejscu. Nasza zbiorowa świadomość społeczna wzrosła.  Zaczynamy coraz bardziej doceniać i szanować mienie wspólne – wyjaśnia burmistrz.  

Podkreśla, że do wymiany jest m.in. przystanek w Nietulisku Dużym. Gmina ma pomysł na pozyskanie środków na poprawę infrastruktury komunikacyjnej w pozostałych częściach gminy. Pomocne będą w tym środki pozyskiwane przez Miejski Obszar Funkcjonalny Miast Północy. Przypomina, że na terenie gminy Kunów przewozy wykonywane są przez firmę prywatną, a także przez Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowcu Św., z którym gmina ma podpisane porozumienie.  W tym roku gmina Kunów przeznaczyła na ten cel  300 000 zł. 

fot. Gminne Centrum Informacji w Kunowie

– W planach mamy także, oczywiście w ramach możliwości budżetowych gminy,  rozbudowywanie tych linii. Wszystko z myślą o mieszkańcach, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie. Zbieramy ich uwagi i propozycje, dotyczące rozwiązań komunikacyjnych w gminie – podkreśla burmistrz. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this