Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy Ostrowca Św. czekają na punkt paszportowy! O jego ewentualną lokalizację dopytuje radny!

O utworzenie punktu paszportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim mieszkańcy apelują od dawna. Niestety, aby uzyskać dokument ostrowczanie muszą jeździć do Kielc. Dla niektórych „aż” do Kielc. Nasi Czytelnicy podkreślają, że to zaskakujące, że w drugim, co do wielkości mieście w województwie świętokrzyskim nie ma takiego „udogodnienia”. Punkt paszportowy stał się również punktem wyborczym niektórych programów wyborczych. O miejsce, w którym planowane jest utworzenie oddziału paszportowego właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim pytał Paweł Walesic, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego.

Źródło: gov.pl

„A może warto byłoby zająć się tym tematem i utworzyć biuro paszportowe w Ostrowcu. Dlaczego nikt do tej pory się tym nie zajął?”, „A wielka szkoda to trochę coś nie tak w sporym mieście żeby nie było biura które się tym zajmuje.” – komentują internauci.

Niestety mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego „lekko nie mają, a żeby wyrobić sobie paszport muszą pojechać do Kielc. Jest to problem zwłaszcza dla tych niezmotoryzowanych, którzy muszą często poświęcić cały dzień, aby załatwić sprawę urzędową. 

Trwająca w Ostrowcu Świętokrzyskim kampania wyborcza wciąż przynosi nowe obietnice. Jeśli choć część się z nich spełni Ostrowiec Św. będzie miastem „miodem i mlekiem płynącym”. Jedną z pojawiających się deklaracji jest utworzenie punktu paszportowego. O jego ewentualną lokalizację dopytał Paweł Walesic, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego. 

– Proszę o u dzielenie informacji gdzie i kiedy planowane jest utworzenie punkt/oddziału paszportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim – pyta radny.

Niestety wygląda na to, że miasto nie ma jeszcze „pomysłu”, gdzie taki oddział mógłby mieć swoją siedzibę.

– Informuję, że Urząd Miasta jest przygotowany do utworzenia Punktu Paszportowego zarówno pod względem organizacyjnym, jak  technicznym.  Na chwilę obecną nie zapadły jeszcze formalne decyzje w tym zakresie – czytamy w odpowiedzi, pod którą podpisała się Anna Niedbała, Sekretarz Miasta Ostrowca Św.

Czy po wyborach ostrowczanie obudzą się w nowej rzeczywistości?   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this