Znajdź nas na

FAKTY

Monika Bryła-Mazurkiewicz kandydatem na prezydenta Ostrowca Św. z KWW Moje Miasto Ostrowiec!

Do tej pory to jedyna kobieta wśród kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Mowa o Monice Bryle-Mazurkiewicz, rodowitej ostrowczance, historykowi, prezesowi Centrum Krajoznawczo-Historycznego im. profesora Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św., której kandydatura została dziś (13 marca) oficjalnie zgłoszona. – Moja decyzja została dobrze przemyślana i omówiona z najbliższymi. To decyzja podyktowana przez rozum i serce – mówi Monika Bryła-Mazurkiewicz.

Monika Bryła-Mazurkiewicz, prezes centrum Krajoznawczo-Historycznego w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Monika Bryła-Mazurkiewicz ma wykształcenie humanistyczne. Jest historykiem o specjalizacji archiwistycznej i pedagogicznej oraz historykiem sztuki. Posiada także kwalifikacje zawodowe z zakresu zarządzania dziedzictwem kulturowym, zarządzania instytucjami kulturalnymi, zarządzania zasobami ludzkimi, bibliotekarstwa i biblioterapii. Pracowała jako archiwista i dziennikarz. Aktualnie prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której głównie przygotowuje opracowania dotyczące opieki nad zabytkami na zlecenie samorządów z terenu całego kraju.

– Monika posiada duży dorobek piśmienniczy, obejmujący głównie publikacje o tematyce historycznej: publicystyczne, popularnonaukowe i naukowe. Jestem autorką, współautorką i redaktorem wydawnictw regionalnych. Od 2018 r. prowadzi stowarzyszenie pn. Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. prof. Mieczysława Radwana z siedzibą w Ostrowcu Św., którego głównymi celami statutowymi są działania z zakresie kultury, nauki, oświaty, sztuki, szerzenia wiedzy historycznej, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, krajoznawstwa i turystyki, ochrony środowiska. Popularność przyniosły jej prowadzące z wielką pasją i znawstwem spacery krajoznawczo-historyczne po Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicach – mówi Tadeusz Krawętkowski. pełnomocnik wyborczy KWW Moje Miasto Ostrowiec.   

– Szanowni Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, zdecydowałam się kandydować na urząd Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, na urząd Prezydenta Mojego Miasta.  To nie była łatwa decyzja. Takich decyzji nie podejmuje się spontanicznie, pod wpływem chwili czy emocji. Moja decyzja została dobrze przemyślana i omówiona z najbliższymi.  To decyzja podyktowana przez rozum i serce. Ostrowiec Świętokrzyski – to miasto moje i moich przodków.  Miasto, które noszę w głowie i sercu. Miasto, które zasługuje na wszystko co najlepsze, ale to co najlepsze omija je od dawna szerokim łukiem. Ostrowiec Świętokrzyski to niestety miasto pogrążone w marazmie, wyludniające się, biedniejące, przeżarte korupcją, dotknięte siecią niszczących je lokalnych układów, o nadszarpniętym wizerunku.  Najwyższy czas przywrócić mu normalność i wiarygodność. Wierzę, że jest to możliwe. Wierzę, że mogę to zrobić. Wierzę, bo wierzę w siebie i w Ostrowiec Świętokrzyski – podkreśla Monika Bryła-Mazurkiewicz.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this